Полтавці байдужі до чужого болю – показав експеримент

Велосипедистів у Полтаві навчали надавати медичну допомогу. Більше того, організатори заходу зняли власний фільм і дослідили, чи готові люди допомогти, коли на вулиці комусь стало зле. Як себе показали полтавці – дивимося в сюжеті. 

Одна актриса на цьому відео – Аліна, дівчина вчиться на лікаря, і каже: експеримент вразив до глибини душі.

/Аліна Лопушняк, грала у фільмі
Хоч я і симулювала, що мені погано, але неприємно сидіти, от люди проходять повз, і всім байдуже/

Зйомки проходили у центрі міста, кілька акторів інсценували напад болю. Організатори кажуть: хотіли перевірити полтавців на людяність.

/Олександр Мохначов, представник від УМСА та Центру екстреної медицини Полтавської області
Це той фільм, що є продовженням історії, як надають допомогу в Америці, Росії, Франції. Ми вирішили подивитися, результати побачите. Сподіваюсь, він дасть якийсь поштовх/

Серед чоловіків та людей пенсійного віку допомогу не запропонував ніхто. Поодинокими небайдужими виявилися молоді жінки, в тому числі – мами з малими дітьми. Ідея зняти такий ролик належить кільком полтавським спільнотам, серед яких – велосипедисти та медики-волонтери. Вони ж організували майстер-клас із надання медичної допомоги для любителів двоколісного транспорту.

/Ірина Садовнікова, координатор проекту «Полтава велосипедна»
Кожному з нас може стати погано, кожен з нас може попасти в якесь ДТП або отримати травму, або хтось із друзів, знаймих і навіть незнайомих. Потрібно знати це/

Про основні неприємності, що можуть статися в результаті ДТП, – кровотечу, переломи, втрату свідомості та зупинку дихання – розповіли дівчата із волонтерського руху «Баррі» та Центру екстреної медицини. Вони показали, як надати першу допомогу до приїзду швидкої.

Стрічка новин