Одна людина загинула та близько десяти травмовані

Одна людина загинула та близько десяти травмовані. Така офіційна статистика дорожньо-транспортних пригод за участі велосипедистів. Винуватцями аварій, розповідають в ДАІ, частіше за все стають саме керманичі двоколісних. Виїжджаючи на проїзну частину, вони ігнорують Правила дорожнього руху.

Оксана Бак добирається на роботу велосипедом. Говорить: їй так зручніше, оскільки живе у віддаленому районі міста. Не потрібно чекати громадського транспорту. Але цього року, скаржиться, водії стали агресивніше ставитися до таких учасників дорожнього руху, як вона.

/Оксана Бак, велосипедистка
Велосипедист зараз – це небажаний гість ні на дорозі, ні на тротуарі, тому, звичайно, це проблема. Хотілося б, щоб були велосипедні доріжки, і відчувати себе повноправними учасниками дорожнього руху/

Цього року на дорогах міста офіційно зареєстровано 8 ДТП за участі велосипедистів. В них 1 людина загинула та 6 травмовано. Але на практиці, розповідають водії двоколісних, сталося значно більше аварій.

/Ірина Садовнікова, координатор проекту «Полтава велосипедна»
Якщо виїжджати на дорогу, то ви зобов'язані знати ПДР, дотримуватися їх і поводити себе на дорозі адекватно. Звичайно, у велосипедистів немає прав в Україні, але це не привід їх свідомо порушувати і вести себе на дорозі не ввічливо/

Практично у всіх випадках, наголошують в ДАІ, велосипедисти і порушували правила. Але були і водії автівок, які ігнорували вимоги Закону.

/Юрій Сябро, в.о. начальника ДАІ м.Полтава
Порушують правила маневрування. Виїжджають на дорогу в невстановленому місці, переїжджають вулицю, як їм заманеться, або водії маневрують, не бачать велосипедистів, які рухаються по проїзній частині/

З настанням осінньо-зимового періоду, аби уникнути трагічних наслідків, радять в ДАІ, слід позначити себе на дорозі. Зробити це можна, одягнувши речі зі світлоповертаючими елементами та обов'язково обладнати свій транспорт яскравими ліхтарями.

Стрічка новин