У Полтаві відкрилася мобільна бібліотека

Те, що кілька років тому було фантастикою, стає реальністю. Сучасні смартфони, наприклад, здатні вмістити цілу бібліотеку. Компанія МТС врахувала ці можливості техніки і відкрила мобільну бібліотеку у центрі Полтави. На віртуальних книжкових полицях просто неба розмістилося кілька сотень книг, за допомогою Wi-Fi та спеціального додатку їх можна безкоштовно завантажити собі на телефон.

Київ, Львів, Одеса, Житомир, Вінниця, Кіровоград, Немирів, Харків та Полтава – міста, де вже відкрилися «Мобільні бібліотеки МТС». Цей національний проект «МТС Україна» проводить спільно з адміністраціями міст. Його суть у тому, що кожен бажаючий може безкоштовно завантажити обрану книгу.

/Людмила Бахтіна, заступник генерального директора «МТС Україна»
Тепер будь-яка людина, яка має у себе розумний телефон – смартфон і спеціальний додаток, може завантажити улюблену книгу. Це як звичайна бібліотека, тільки книги електронні, вони мають таку ж форму і корінці з назвою та іменем автора/

У день відкриття мобільної бібліотеки провели благодійну акцію «Обміняй одну паперову книгу на 300 електронних». Зібрану літературу обіцяють передати до Полтавської центральної бібліотеки, де запровадили проект «Книга українському воїну».

/Ірина Бочкова, завідуюча бібліотекою-філіалом №5 Полтавської міської центральної бібліотечної системи
Я дуже рада, що у нас в місті відкривається мобільна бібліотека, я не вважаю, що вони нам конкуренти, це наші друзі! Приємно, коли читають і з книг, і з електронних носіїв, я тільки за те, аби люди читали/

У Полтаві відкриття електронної бібліотеки, яка працюватиме до кінця року, відбулося за підтримки міської ради.

/Світлана Порохня, заступник Полтавського міського голови
В наших бібліотеках є твори в кількох екземплярах, в одному, чи в 2-3-х. Коли одночасно приходять користувачі і хочуть почитати, чи доводиться стояти в черзі, чи читати цю книгу в читальному залі. А такі мобільні бібліотеки дають можливість користувачам у будь-який зручний час знайти книгу і завантажити/

У мобільній бібліотеці серед книг різних жанрів українських та зарубіжних авторів є і твори наших сучасників, більше того – земляків.

/Ганна Демиденко, поетеса
Завдяки мобільній книзі, я думаю, що більше буде читачів моєї поезії/

Завантажити електронну книгу просто: потрібно встановити спеціальний мобільний додаток для розпізнавання коду, який має кожне видання, і навести на нього камеру смартфона. У перші ж хвилини відкриття віртуальної бібліотеки цією можливістю скористалися десятки полтавців.

/Назар Боговик, мешканець м.Полтави
Думаю, що будуть користуватись, адже можна скачати книги для навчання, або просто ті, які цікаво прочитати/

З моменту появи першої електронної читальні в Україні було завантажено майже 800 тисяч книг.

Стрічка новин