Книжки та простий олівець – замість друзів і вчителів

Книжки та простий олівець – замість друзів і вчителів. Полтавець Юрій Данільченко практично самотужки оволодів технікою малюнку. І за три десятки років створив чималу кількість портретів. Цього тижня персональна виставка художника відкрилася у музеї Панаса Мирного.

/Лариса Олійник, молодший науковий співробітник музею Панаса Мирного
Ці портрети варті уваги і їх варто побачити на власні очі/

У літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного відкрилась персональна виставка цікавого та непростого художника Юрія Данільченка.

/Вікторія Пащенко, провідний науковий співробітник музею Панаса Мирного
Почав він малювати неспроста. Щоб якось зарадити негараздам життєвим, щоб врятуватися, можливо, підтримати себе. Так постали такі чудові портрети. Це портрети відомих людей – письменників, у яких також була якась особиста трагедія у житті/

Юрій почав малювати у 13 років після того, як захворів на катаракту. Багато вільного часу він вирішив використати якось по-іншому, ніж просто сидіти чи дивитись телевізор. Юрій взяв книгу.

/Юрій Данільченко, автор виставки
Спочатку перемалював малюнок, а потім взяв фотографії, і почав малювати з них/

Після спілкування із знайомими Юрій зрозумів, що малювати – це його. І вирішив не полишати таку справу. Придбав спеціальний посібник з малювання, потім брав уроки у студії живопису.
Виставка його малюнків у музеї Панаса Мирного – не перша персональна.

/Юрій Данільченко, автор виставки
Я дуже прив'язаний до олівця. Олівець – це справжній мій друг/

Зараз Юрієві 47 років. Він має дві вищі освіти: бібліотекар та магістр соціальної роботи. І мріє про те, щоб створювати ілюстрації до книжок. Адже, навчившись читати у три роки, саме з ними він провів більшу частину життя.

Стрічка новин