За амброзію біля двору можна заплатити штраф у сумі до 1360 гривень

За амброзію, яку виявлять у Вас біля двору інспектори з благоустрою, доведеться сплатити штраф у сумі до 1360 гривень. Така санкція прописана у Правилах благоустрою Полтави. Нині фахівці активно контролюють дотримання цих вимог, організовуючи спільні рейди з міліцією.

До обходу приватного сектору по вулиці Карла Лібкнехта, крім Інспекції з благоустрою, долучився дільничний інспектор та знімальна група Студії «Місто». Фахівці провели рейд, під час якого перевірили наведення порядку місцевими мешканцями поблизу своїх будинків.

/Олег Діденко, гол.спеціаліст Інспекції по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом м.Полтави
З вимогою до мешканців, щоб виходили, косили від карантинних бур'янів території, прилеглі до присадибних ділянок. На даний момент Інспекцією роздано 30 приписів по усуненню даних порушень/

Ось на цього чоловіка склали протокол за те, що він вчасно не прибрав скошений буля будинку бур'ян. Саме на карантинні бур'яни, такі як амброзія, Інспекція з благоустрою звертає посилену увагу. Ця рослина викликає алергію, яку потім доводиться лікувати роками.

/Лілія Гатіатуліна, дитячий лікар-алерголог
Курси лікування необхідно повторювати декілька років. Від 3-х до 5-ти років потрібно в міжсезоння проводити курси лікування хворим. І дорослим, і дітям/

Амброзія – проблема всього міста. Частина полтавців ставиться до цього з розумінням, і висаджує квіти біля будинків, а частина – ігнорує вимоги. В результаті отримуємо цвітіння небезпечного бур'яну. Інколи ж місцеві навіть не дослухаються до порад фахівців. Ось ця жіночка проігнорувала вимогу інспектора прибрати біля двору, і навіть відмовилася називати свої дані задля складання припису.

/Олег Діденко, гол.спеціаліст Інспекції по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом м.Полтави
Мешканці приватного сектору зобов'язані на відстані від 5 метрів від лінії забудови прибирати вчасно свої території від сміття та бур'янів. Взимку – кригу прибирати/

Якщо ж амброзія буде зростати біля будинку, на вас складуть протокол зі штрафом від 340 до 1360 гривень. Аби ж донести більше інформації про небезпеку амброзії, Інспекція по контролю за благоустроєм роздає мешканцям тематичні буклети про вплив амброзії на здоров'я людини.

Стрічка новин