Керівники господарств занепокоєні тим, що здають молоко за безцінь

У рамках виїзного засідання колегії обласної державної адміністрації та ради регіонального розвитку чиновники побували на Шишаччині. У районі знаходиться єдине на теренах СНГ господарство, обладнання якого дозволяє одночасно доїти 60 корів менш ніж за 20 хвилин. Це сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Воскобійники», яке очолює Заслужений працівник сільського господарства України Валерій Капленко.

У господарстві «Воскобійники» – 6 тисяч голів великої рогатої худоби, 2,5 з них – дійного стада. На фермі у три зміни працюють 24 доярки, заробітна плата яких сягає 5-ти тисяч грн. Рік тому тут з'явився сучасний доїльний зал, оснащений сучасним німецьким обладнанням, вартість якого нині – майже 60 млн.грн. Це воно дозволяє менш ніж за 20 хвилин доїти 60 корів одночасно. На теренах СНД, розповідає керівник СТОВ «Воскобійники» Валерій Капленко, більше ніде такого немає.

/Валерій Капленко, генеральний директор СТОВ «Воскобійники»
Наше господарство має 8 тисяч гектарів землі, 6 тисяч голів худоби, 13 сіл, 10 ферм, з них молочних – 6, 4 дитсадка, 4 школи. Щоб об'їхати господарство, потрібно 2,5 години не зупиняючись їхати, у нас 650 працюючих/

Валерій Капленко влаштував членам виїзного засідання колегії екскурсію господарством, яке очолює. Найбільше розповідав про сучасний доїльний зал.

/(Лайф: В.Капленко розповідає:
«Чим менше бактерій, тим більше молоко вважається вищим класом. Ми все зробили, у нас крайня точка до холодильника – 15 метрів. Молоко з корови по трубі – в холодильник, і все герметично!»/

Але ціна на молоко, розповідає, однакова, хоч руками надоїв, а хоч за допомогою обладнання, яке коштує мільйони грн. Все-одно, говорить, його зливають в одну бочку. Нині тут молоко здають по 5 грн.10 коп. за літр, хоча собівартість продукту – 6 грн. І це проблема не лише даного господарства, а усіх, хто займається молочним скотарством.

Стрічка новин