Постріли над болотами – свого часу дочекалися мисливці

Постріли над болотами – свого часу дочекалися мисливці. Цими вихідними у них почався сезон полювання на пернату дичину. В одному із селищ Полтавщини із цієї нагоди відкрили меморіальний знак, співали марш мисливству та урочисто годували молодих качок. Що роблять чоловіки на полюванні – бачила Олена Ляшенко.


/Сергій Козлов, директор Полтавського госпрозрахункового господарства обласної організації УТМР
Хочу нагадати, що сезон відкривається з 1 серпня по 27 грудня, дні полювання – субота, неділя і середа. Заборонені до відстрілу пастушкові, водяна курочка і нерозень, сіра качка. Прошу вас і тих мисливців, які будуть дивитися нас по телебаченню, щоб дотримувалися заходів безпеки та норм відстрілу, не стріляли по воді, бо багато ще птиці не на крилі/

У селищі Абазівка відкриття сезону полювання було із урочистими процедурами. Найперше тут вшанували спочилих товаришів відкриттям меморіального знаку та маршем мисливців.

Потім попрямували в очерети – годувати молодняк. Не так давно птицю випустили на воду. Сорок качечок – під особистою опікою мисливців. По них обіцяють не стріляти, навіть коли вони виростуть.

/Ми дамо їм шанс піднятися на крило, полетіти, і потім прилетіти весною до нас/

Є в колективі мисливців такі, хто «зав’язав». Ось цей чоловік, приміром, каже: настрілявся уже, тепер шкода. Він розводить голубів, і семеро птичок привіз спеціально, щоб запустити у небо – в пам'ять тих, кого вже нема.

/Бог створив птичку, щоб вона раділа та приносила радість іншим/

Є тут такі, кому урочистості набридли. Собачка Боня породи дратхар чекає, коли вони завершаться, і почнеться полювання.

/Валерій Жадан, мисливець
Мені дружина дозволила її завести з однією умовою, що буде в неї ім'я Боня, від Вікторія Боня, у мене дружина Вікторія. Вона вполювала лисичку, вона вполювала зайчика, і навіть минулого полювання винесла з болота качечку/

Офіційно стріляти можна після 18 години, тож мисливці збираються біля будиночку. Люди – професій найрізноманітніших. Композитор Володимир Раковський – не мисливець, проте член колективу.

/Володимир Раковський, композитор
Тут люди дуже хороші, вони і спортом займаються, ми тут у волейбол граємо, не тільки мислівські «сто грам» випиваємо. Тут на природі, розумієте, відчуваю себе, як новонароджений/

Нарешті – на полювання. По воді стріляти не можна, тож чекають, коли птиця злетить у небо.

/Зараз 18.01, але жодного пострілу іще не було проведено, ми поважаємо той час, який відведено на початок полювання/

А ось і перші качки.

Цього разу природу зберегли. Мисливці кажуть: не задля качки на полювання прийшли. А просто побути на природі із друзями. А щодо мисливських побрехеньок про небувалі успіхи, кажуть: то іще від Остапа Вишні пішло, такого ж мисливця, як і вони.

/Юрій Кустол, мисливець
Він ішов на полювання не для того, щоб убити когось, він ішов для того, щоб поспілкуватися з друзями, помилуватися природою, а потім уже, виходячи із цього, написати чергову гумореску/

Стрічка новин