У неділю на центральному пляжі безкоштовно роздавали морозиво, солодку вату та козацький куліш

У неділю на центральному пляжі безкоштовно роздавали морозиво, солодку вату та козацький куліш. Все це можна було скуштувати у рамках святкування Дня пророка Іллі. А ще – конкурси: як для дітей, так і для дорослих, за результатами яких розігрували мр3-плеєри, смартфони та планшети. Чим міська влада дивувала відпочивальників, дивіться у наступному сюжеті.

2 серпня полтавці відзначили Іллів день. Всі бажаючі розважитися завітали на берег Ворскли. Тут під патронатом мера пройшло загальноміське свято. Конкурси та розваги – на будь-який смак. Особливу увагу організатори приділили дітям – нанесення аква-гриму, бої мішками та стріляння із водяного пістолета – лише незначна частина розваг.

/Альона Півень
Для малечі ми проводимо водяні бої, дуже спекотно надворі. Трішки освіжаємо. Зараз будемо стрибати через канат, я вас запрошую також спробувати, а так даруємо радість/

Популярністю користувалися і бої в дивакуватих костюмах. Не то сардельки, не то цукерки. Ті ж, хто вже настрибався, займали чергу за солодкою ватою. Її, як і морозиво, дітям роздавали безкоштовно.

/Бліци
- Мені найбільше сподобалася солодка вата
- Тут дуже добре, багато людей, гарна музика, і для всіх, коже знайде собі розвагу по душі
- На батуті стрибали, і на гірці спускалися, а в конкурсі не брали участі, бо маленькі ще
- І рибку ловили, і розмалювали нас, як тигрика. Дуже чудово. І вата солодка дуже смачна. Ти ділишся? Да?/

На іншому кінці пляжу – майстер-клас від фахівців 1-ї міської лікарні із надання першої долікарської допомоги при утопленнях та нещасних випадках під час відпочинку.

/Олена Просандєєва, медсестра реанімаційного відділення 1-ї МКЛ
Спеціальне обладнання – це манекен, наближений до людини, до самого постраждалого/

На сцені в цей час – конкурси для активної та здорової молоді.

Аби полтавці не зголодніли, організатори подбали про приготування справжнього козацького куліша. Його варили за сімейними рецептами.

/Анатолій Жолонка
Сало, пшоно, додаємо м'ясо, а ми додаємо свинячі реберця, і трішки картоплі додаємо/

За народними повір'ями, після дня Іллі купатися заборонено. Але більшість полтавців на чолі з мером Олександром Мамаєм, кажуть, не це не зважають, і будуть занурюватися у водойми.

/Олександр Мамай, Полтавський міський голова
Я все-таки вважаю, що це таке притча, тому літо продовжується, тому я буду купатися і після Іллі, і після Спаса, і після Покрови, і після новорічних свят/

2-го серпня своє свято відзначали й десантники. Відтак хлопці стали активними учасниками конкурсів.

Паралельно з виступами та розвагами на сцені серед дівчат проходив конкурс «Золота рибка». Переможницю нагороджував очільник Полтави.

І вже разом з мером «Золота рибка» нагороджували власників переможних флаєрів, які можна було здобути у конкурсах. МР3-плеєри, смартфони та планшети – найцінніші подарунки. А на десерт – яскраве файєр-шоу та поява «Золотої рибки» під залпи салюту на іншому березі річки.

Стрічка новин