Полтавці відмовляються користуватися стаціонарними телефонами

Полтавці відмовляються користуватися стаціонарними телефонами. За даними «Укртелекому», лише за останній рік на 25 тисяч абонентів фіксованого зв'язку у нашій області стало менше.
Втім, ми відшукали полтавців, які не тільки мають вдома старі-добрі дискові телефони, а й не знають, як прожити без них хоча б один день. Про нерівні сили мобільних і стаціонарних апаратів, але людський фактор між ними, окремий матеріал підготувала Інна Безугла. Вона ж взялася підрахувати, наскільки це співвідношення збільшилося за останні кілька років.

Стаціонарний телефон для українців поступово переходить до когорти речей раритетних. Якщо ж ним користуються, то переважно на роботі. Щоб знайти причини вимирання – до фахівців ходити не обов'язково.

/Світлана Смірнова, головний спеціаліст-економіст ГУ статистики у Полтавській області
В основному пов'язане з розвитком мобільного зв'язку/

За останні п'ять років телефонна мережа Полтавської області значно змінилася. Цифри наводять обласні статисти. Якщо на початок 2011 року у містах нараховували 332 тисячі телефонних апаратів, то на 1 січня цьогоріч їх стало 260 тисяч. Різниця – понад 21%. Причому, меншає телефонів як в містах, так і в селах. А загалом у Полтавській області за цей час не стало чверті стаціонарних апаратів.

/Світлана Смірнова, головний спеціаліст-економіст ГУ статистики у Полтавській області
На 1 січня 2011 року забезпеченість основними домашніми телефонними апаратами на 100 сімей становила 55 одиниць, на 1 січня 2015 року – 42/

Якщо простіше, то в середньому на 2 з половиною сім'ї припадає один стаціонарний телефон.

/В КАДРІ: набір номеру зі стаціонарного телефону з барабаном/

Лариса Миколаївна Фесун тримає статистику стаціонарних телефонів на боці традицій. Вона практично не користується мобільним телефоном, у повсякденні надаючи перевагу стаціонарному аналогу.

/В КАДРІ: - Алло! Алло! Олюська, привіт! Ви гуляти з Машою не вийшли ще? Ясно, погода/

У дев'ятиповерхівці, де живе Лариса Миколаївна, багато пенсіонерів, які теж мають стаціонарні телефони. Вона ж сама часто дзвонить подругам, сусідам, навіть колегам та однокласникам.

/Лариса Фесун, користується стаціонарним телефоном
Мобільний – це як діловий зв'язок: швидко у справі шось сказати. Ось я – пенсіонер, вдома. У мене є вільна хвилинка. Я настільки комфортно почуваю себе, говорячи по стаціонарному телефону. Якісь теми обговорити, поділитись враженнями. Не зовсім по справі поговорити/

За місяць жінка сплачує 38 гривень без нарахування хвилин. Тому говорити може, скільки завгодно. Попри те, що багато знає й таких полтавців, які відмовляються від стаціонарного апарату, свій зв'язок жінка вважає зручнішим. Наприклад, щоб викликати різноманітні служби.

/Лариса Фесун, користується стаціонарним телефоном
У багатьох вже є ця зручна слухавка безпровідна. Одного разу пізно увечері в усьому будинку не стало світла. Мені навіть з сусідніх під'їздів дзвонили на мобільний та просили подзвонити в «аварійку». Я сміялась, кажу: наче б то вже є сучасні технології, а так виручив мій телефон/

Крім того, запевняють в «Укртелекомі», стаціонарний телефон дозволяє користуватись цифровим телебаченням та інтернетом. Останній нині отримують в Полтавській області 60 тисяч абонентів. А ось мобільних користувачів в регіоні статистика нараховує лише серед населення більш ніж 1 мільйон 796 тисяч. Це у п'ять з половиною разів більше, ніж власників стаціонарних телефонів.

Стрічка новин