Керівник «Полтавафарм» Наталія Стецюк за три роки нарахувала собі премій та матеріальних допомог майже на 400 тис.грн.

Керівник «Полтавафарм» Наталія Стецюк за три роки нарахувала собі премій та матеріальних допомог майже на 400 тис.грн. Водночас, комунальне підприємство, яке має відраховувати частину прибутку до обласного бюджету, заборгувало обласній раді майже мільйон грн. Про це на прес-конференції розповіла виконуюча обов'язки начальника Держфінінспекції у Полтавській області Ірина Салогуб, оприлюднивши результати державного фінансового аудиту діяльності «Полтавафарм».

Щоб з'ясувати, в чому полягають проблеми з коштами, і чому вони використовуються неефективно, фахівці Держфінінспекції у Полтавській області провели фінансовий аудит діяльності комунального підприємства «Полтавафарм», засновником якого є обласна рада. В ході перевірки з'ясувалося, що зарплата директора Наталії Стецюк у 10 разів більша, ніж у її підлеглих. До того ж, упродовж трьох років керівник нарахувала собі премій і матеріальних допомог майже на 400 тис.грн.

/Ірина Салогуб, в.о.начальника Держфінінспекції у Полтавській області
Премії виплачені з перевищенням повноважень, при цьому порушені умови статуту, контракту та 65-ї статті господарського кодексу. Рівень ефективності, за що преміювання і відбувається, досягнуто не за рахунок збільшення кількості реалізованої продукції, а за рахунок збільшення вартості лікарських засобів у 2 рази/

Крім цього, говорить Ірина Салогуб, директор підприємства Наталія Стецюк видавала керівникам відокремлених структурних підрозділів довіреності на право придбання лікарських засобів, зазначаючи конкретних фірм-постачальників.

/Ірина Салогуб, в.о.начальника Держфінінспекції у Полтавській області
Обмеження права структурних підрозділів у виборі самостійного постачальника, бо надаються переваги окремим суб'єктам господарювання, а по-третє – це порушення принципу економічної конкуренції/

При цьому ліки закуповуються за завищеною ціною, обсяги їх реалізації знижуються, а мережа комунальних аптечних закладів скорочується. Якщо у 2012-му їх було 256, то в січні цього року – 222. Як наслідок, суттєво зменшилась кількість працюючих. Загальна сума порушень і недоліків, виявлених під час проведення аудиту діяльності «Полтавафарм», становить понад 4 млн.грн. Крім цього, комунальне підприємство, яке має відраховувати частину прибутку до обласного бюджету, заборгувало останньому майже мільйон грн. За результатами перевірки фахівці Держфінінспекції підготували звіт для засновника – обласної ради. На їхню думку, підприємство здатне виконувати свої функції, а проблеми виникають через неефективне управління.

Стрічка новин