Полтава стане першим містом в Україні, де з'явиться call-центр емоційної допомоги

Полтава стане першим містом в Україні, де з'явиться call-центр емоційної допомоги, перш за все – для учасників АТО та членів їх сімей. Його планують відкрити вже цієї осені. З тими, хто потребує уваги та підтримки, працюватимуть спеціально навчені волонтери та психологи. Проект реалізують за сприяння Міністерства закордонних справ Литовської Республіки. У Литви вже є відповідний досвід роботи, тож нині його перейматимуть в Україні.

Коли навалюються проблеми, і не за горами – депресія, українці зазвичай приходять за допомогою до друзів. У багатьох країнах світу ці питання вирішують по-іншому – звертаються до психологів. Нині, коли в Україні триває неоголошена війна, багато переселенців та учасників АТО потребують фахової поради. Щоб підтримати дану категорію, у Полтаві планують відкрити call-центр, на операторських лініях якого працюватимуть волонтери і психологи. Сюди зможуть звернутися не тільки постраждалі, а й члени їх сімей.

/Валерій Довженко, боєць 92-ї механізованої бригади ЗСУ
Я не дуже змінився, я нормальний, хоча дружина говорить: «Перестань кричати!». А я ж не кричу, просто так розмовляю/

Відкриття call-центр – гарна ідея, говорить владика Федір. Церква, яка завжди допомагала лікувати душу, потребує помічників. Волонтери «Команди небайдужих», розповідає, готові бути консультантами, за потреби залучатимуть і священнослужителів.

/Федір, Архієпископ Полтавський і Кременчуцький УПЦ
Я сам зіштовхнувся з цією проблемою: Чи можу я зачіпати цю тему? Чи можу говорити ось про це з бійцем, чи краще промовчати, зайти з іншого боку?/

Литовець Томас Барановас – фахівець із цих питань, у себе на Батьківщині він очолює Асоціацію служб емоційної допомоги. До її складу входить 10 неурядових організацій, працюють із різними категоріями: дітьми, жінками, молоддю та дорослими. До Полтави Томас приїхав, щоб з'ясувати, наскільки велика потреба у появі call-центру і хто там працюватиме.

/Томас Барановас, голова Асоціації служб емоційної допомоги Литви
У нас модель змішана, у більшості організацій цим займаються добровольці, чергують, але є й такі, де цим займаються професійні психологи, але їх меншість/

Проект зі створення call-центру у Полтаві фінансуватиметься здебільшого литовською стороною. Якщо все піде за планом, центр відкриють вже восени цього року. Нині завдання – підготувати команду волонтерів.

/Угне Кабелкайте, спеціаліст Асоціації служб емоційної допомоги Литви
Наші волонтери так і навчаються, вони практикуються, і у якийсь момент ми вже допускаємо їх до телефона/

Минулого року, розповідають гості з Литви, представники їхньої асоціації надали 270 консультацій тим, хто додзвонився. Загалом було понад 3 млн. спроб поспілкуватися з фахівцями, а це – більше, ніж все населення, яке проживає в Республіці. Коли call-центр емоційної допомоги відкриють у Полтаві, він стане першою в Україні структурою такого рівня і профілю.

Стрічка новин