Сьогодні на Полтавщині розпочались командно-штабні навчання

Сьогодні на Полтавщині розпочались командно-штабні навчання, завдання яких – відпрацювати чіткий механізм дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру. До їх проведення залучили територіальні ланки цивільного захисту Полтави, Кременчука, Комсомольська та 12 районів області. З подробицями – Марина Молька.

Щоп'ять років у кожній області України проводять командно-штабні навчання з питань цивільного захисту. Цього разу в області вони триватимуть упродовж трьох днів, по 26 червня. За цей час планують перевірити професійні вміння фахівців профільних служб та злагодженість їхніх дій. В рамках навчань до оперативно-координаційного центру Державної служби з надзвичайних ситуацій вже надійшов сигнал з Полтавщини, але лише через 40 хвилин... Це запізно, вважає керівник навчань Сергій Осипенко.

/Сергій Осипенко, заступник директора Департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС України
Це при тому, що у Полтавській області є і апаратура дистанційного виклику, і автоматизована система оповіщення, але сигнал проходив 40 хв. Це дуже погано, як ми з вами розпочали, хочу побажати і собі, і вам більш вдалого початку штабного навчання/

Навчання проводитимуться у Полтаві, Кременчуці, Комсомольську та 12-ти районах області. Щоб перевірити готовність служб до дій в надзвичайних умовах, обігруватимуть різні ситуації.

/Віктор Стеблянко, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Полтавської ОДА
На території Полтавської області передбачається погіршення погодніх умов, найнебезпечніший об'єкт – Кременчуцька ГЕС, буде інформація, що там скид води, нас цікавлять дії цивільного захисту. Також у нас велика кількість потенційно небезпечних об'єктів, тому буде начеб-то аварія і дії в такому випадку/

В рамках навчань імітуватимуть і пожежі в екосистемі та захворювання тварин. Завдання фахівців – зробити все можливе, щоб загасити вогонь і не дати поширитись епідемії. Тренуватимуться, говорить начальник профільного управління Віктор Стеблянко, в умовах, максимально наближених до реальних, щоб перевірити всі сили і засоби.

Стрічка новин