У Полтаві обговорили конституційний процес в Україні

У Полтаві обговорили конституційний процес в Україні. Учасниками тематичного засідання круглого столу стали правознавці, юристи, історики та працівники архіву області. За кілька годин вони встигли пройтися сторінками історії від періоду самого зародження української конституційно-правової думки до сучасного етапу її розвитку.

Україна на порозі змін. Конституційний процес, який нині є предметом обговорення багатьох експертів, став темою й одного із засідань у Полтавській облдержадміністрації.

/Валерій Головко, голова Полтавської ОДА
Це абсолютно правильна практика, започаткована Президентом, що цей процес повинен бути одночасно швидким, бо ми в такий стрімкий час живемо, і з другого боку – повинен мати найвищий розголос і обговорення в суспільстві, тому що це стосується кожного українця, кожного громадянина/

Сучасний розвиток українського суспільства диктує свої правила, а отже – необхідність внесення змін до Конституції очевидна, говорять експерти.

/Галина Лаврик, зав. кафедрою правознавства ПУЕТ
На перше місце слід, звичайно, розташувати ті зміни і доповнення, які стосуються розширення прав і свобод людини і громадянина, в тому числі – і громадян України, які перебувають на тимчасово окупованій території східної частини Донецької та Луганської областей, або окремих районів цих областей/

Крім цього, вважають фахівці, реформування потребує судова система, основні засади судочинства в Україні. Окрема увага – до процесу децентралізації влади у нашій країні.

/Галина Лаврик, зав. кафедрою правознавства ПУЕТ
Результативною була робота конституційної комісії станом на 17-18 червня. Відтак ми дізналися, що проект змін і доповнень в частині децентралізації вже обговорено, і він має завершений вигляд. Спікер парламенту доповів, що текст підготовлений та узгоджений на 99%, відтак, очікуємо його передачу до Венеціанської комісії, щоб отримати аналітичні висновки експертів/

Ключову роль у консолідації суспільства та стабілізації нинішньої громадсько-політичної ситуації в Україні, говорять учасники зібрання, має відіграти місцеве самоврядування.

Стрічка новин