Полтавські богатирі – найсильніші

Зрушити з місця та протягти на 20 метрів восьмитонну вантажівку – це реально. Цими вихідними у Полтаві відбувся Перший етап командного чемпіонату України зі стронгмену. Видовищні змагання між найсильнішими чоловіками з чотирьох областей України стали ще цікавішими та знаковішими для полтавців, адже перемогу здобули місцеві богатирі.

Кремезні чоловіки, чудернацькі спортивні знаряддя, неприховані емоції та дійсно богатирська сила – у Полтаві відбувся Перший етап Командного чемпіонату України зі стронгмену.

/Валерій Газаєв, президент федерації Мас-рестлінга України
Це дуже важкий вид спорту. Спортсмен повинен бути абсолютно всебічно розвиненим. Тут повинні бути і високі силові показники, і силова витривалість, і швидкість. Стратегія, тактика також грають дуже велику роль. Тут треба не лише грати м'язами, а й включати мозок/

Стронгмен, більше відомий в Україні як «богатирські ігри», включає близько п'ятдесяти вправ. Для турніру у Полтаві організатори обрали 5 дисциплін – статичні вправи з пауерліфтингу, такі як станова тяга «Вісі Аполона» вагою 250 кілограмів і підняття стадесятикілограмової «Колоди» над головою та більш динамічні – «Коромисло» і «Прогулянка фермера», в яких спортсменам доводилося не лише відривати надважкі спортивні знаряддя від землі, а ще й переносити їх на два десятки метрів. При цьому виконання кожної вправи мало обмеження в часі. Навіть одна з найвидовищніших дисциплін в цьому виді спорту – «Тяга автомобіля».

/Юрій Кривошеєв, депутат Полтавської обласної ради
Це машина з мого підприємства. Вона важить 8 тонн. Щоб можна було перевірити сили наших богатирів. Я підтримую все, що можливо у спорті, тому що спорт – це здоров'я нації без перебільшення. Я говорив, давайте відкинемо погані звички, цигарки, горілку і диван, і тоді ми станемо міцнішими, здоровішими, і Україна буде більше всміхатися/

Зрушити з місця восьмитонну вантажівку змогли всі чотири команди, які взяли участь у Першому етапі Командного чемпіонату України зі стронгмену в Полтаві. Найважче довелося богатирям із Запоріжжя. Через травму третій учасник команди не міг допомагати своїм колегам у вправах.

/Євгеній Євтушенко, капітан команди стронгменів Запорізької області
Ми вже приїхали, тому вирішили вдвох спробувати зробити, що можемо/

/Валентин Бурмістров, учасник команди стронгменів Запорізької області
Ми – справжні богатирі, і ми змагалися, як богатирі. Ми не боялися – вдвох, втрьох, один – нам немає різниці. Ми приїхали сюди змагатися, виступати/

За підсумками змагань Запорізька команда в неповному складі посіла четверте місце. Третє вибороли представники Івано-Франківської області. Срібло турніру здобули харків'яни, і нарешті переможцями Першого етапу Кубку України зі стронгмену стали полтавські богатирі.

/Геннадій Чіпко, капітан команди стронгменів Полтавської області
Це добре, але втомилися дуже сильно. Суперники дуже гідні, тобто, боротьба була не на жарт. Найскладнішою була перша вправа. Головне – почати, а далі пішло нормально!/

У складі полтавців змагання виграли: капітан команди Геннадій Чіпко – майстер спорту міжнародного класу з пауерліфтингу, чемпіон Європи, багаторазовий чемпіон України, Володимир Левченко – кандидат у майстри спорту з пауерліфтингу, фіналіст командного кубку України зі стронгмену, бронзовий призер України з пауерліфтингу, та Віктор Маріненко – майстер спорту міжнародного класу з пауерліфтингу, триразовий чемпіон України, рекордсмен України з присіду, станової тяги і силового багатоборства, багаторазовий призер Європи, учасник чемпіонату світу.

Стрічка новин