Комусь у Полтаві не «догодила» вулична бібліотека

Комусь у Полтаві не «догодила» вулична бібліотека. Скринька з книгами у Студентському парку, створена у рамках Всеукраїнської акції «Відповідальність починається з мене», проіснувала близько місяця, після чого її зруйнували. Цими вихідними активісти її відновили, бо переконані: буккросинг у нашому місті має існувати.

Понад місяць у Студентському парку поблизу педагогічного університету знаходилася вулична бібліотека. Кожен полтавець міг безкоштовно взяти книгу, натомість – залишити свою. Та 11 червня від такої ініціативи не лишилося і сліду.

/Андрій Кметь, голова ГО «Команда молоді»
Буккросинг популярний у всьому світі. Полтава – європейське місто, і цього не вистачало Полтаві, на нашу думку. Тому ми з такою ініціативою вийшли. Першу бібліотеку за нашим стилем (саме оці полички) створювали школярі. Тому було прикро побачити в Інтернеті, що вони були зруйновані, тому що діти упродовж тижня робили ці полички/

Замість того, аби відкривати нові точки буккросингу у нашому місті, активістам довелося відновлювати стару. Акція викликала жвавий інтерес у полтавців.

/Світлана Лобанова, заступик голови ГО «Команда молоді»
Після того, як ми зробили пост на сторінках у Фейсбуці та вКонтакті, – люди почали дуже активно реагувати і почали приносити неймовірну кількість книжок. Насправді, у мене вдома стоїть 2 ящики книжок різнопланових – це і романи, і детективи, і освітні книги, і з прикладної математики/

Допомагають не лише літературою, а й грошима. Від одного полтавця активісти отримали 1000 гривень на розвиток руху, від іншого, аби повісити полички, – шуруповерт в оренду безкоштовно.

/Світлана Артюх, полтавка
Є зараз багато людей, які хочуть читати, але, можливо, у них немає часу або бути в бібліотеці, або сходити туди. Я думаю, що якраз ця акція дуже буде цікава тим, що різна тематика, книжки, які випускалися у різні роки. Вони – у людей по домівках знаходяться. Їх не можна зараз купити/

У вуличній бібліотеці – нічого не зайве. Тим паче, активісти планують відкрити ще 2 точки з обміну книг: у Березовому сквері та Сонячному парку.

Стрічка новин