Швидке та кваліфіковане надання послуг насленню – головна мета майбутньої територіальної реформи

Швидке та кваліфіковане надання послуг насленню – головна мета майбутньої адміністративно-територіальної реформи. Про це на брифінгу заявив голова профільного Комітету Верховної Ради України Сергій Власенко. Разом зі своїм колегою з німецького товариства GIZ та головою обласної ради Петром Вороною він розповів місцевим журналістам про основні питання, пов'язані із децентралізацією та реформуванням.

У четвер виїзні комітетські слухання Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування його учасники перервали коротким брифінгом для полтавських журналістів. Зокрема під час нього наголошувалося на перевагах міжмуніципальної співпраці територіальних громад.

/Сергій Власенко, голова Комітету ВРУ з питань держ.будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування
Ми розділяємо на сьогоднішній день низку питань, пов'язаних з децентралізацією: це питання співробітництва територіальних громад, це питання добровільного об'єднання громад, це питання територіальної реформи, це питання змін до Конституції/

Ті громади, які з тих чи інших причин поки що не бажають об'єднуватися, кажуть експерти, повинні обрати для себе якусь інші форму співпраці. У цьому плані найкращим для них може стати міжмуніципальне співробітництво.

/Ніколас Хемпель, керівник Проекту Нім.товариства міжнародного співробітництва GIZ «Реформа управління на Сході України»
В першу чергу це – інструмент, який допомагає посилити систему місцевого самоврядування для того, щоб він дійсно став дієвою і ефективною виконавчою частиною у загальному плані впровадження децентралізації та процесі реформуванння/

На сьогоднішній день у Полтавської області вже є досвід співпраці місцевих громад. Ця взаємодія між ними відбувається за підтримки обласного керівництва та Німецького товариства GIZ.

/Петро Ворона, голова Полтавської обласної ради
Це і в Решетилівському районі, в Пирятинському районі, в Новосанжарському районі, Карлівському районі по лінії GIZ – це, перш за все, збирання і сортування сміття, актуальна тема у Семенівському районі – це об'єднання територіальних громад, щоб надавати послуги протипожежної безпеки/

Еволюційний процес – від співробітництва до об'єднання територіальних громад, говорять фахівці, може стати міцним фундаментом для реалізації на теренах України самої реформи.

Стрічка новин