Полтавці хотіли реконструювати Кадетський корпус і збудувати бібліотеку для дітей, але їм не дозволили

Полтавці попросили міську владу дати їм земельну ділянку, аби збудувати бібліотеку для дітей за власні кошти. Втім це не знайшло відгук у керівників міста. Також своїми силами громадське об'єднання «Останній Бастіон» мало наміри реконструювати історичну будівлю у центрі Полтави. Але виявилося, що ні відновлення пам'яток, ні відкриття музею, ані доля сиріт, які втратили батьків на Сході країни, не цікавлять міських чиновників, певен Геннадій Сікалов. Як просвітництво може здолати таку систему – дізнавалися журналісти та пересічні полтавці.

В крилі Кадетського корпусу, що знаходиться за церквою, повинен був бути сиротинець. Для дітей, які залишились без батьків через війну на Сході. Церкву мали відновити. А в центральному корпусі мав би розміститися музей міста Полтави. Поруч – функціонувати громадські організації міста Полтави – таку реконструкцію хотіла провести громадська організація «Останній Бастіон». На жаль, міська влада не дала дозволу на це. Розповідає її очільник Геннадій Сікалов і про інші пропозиції:

/Геннадій Сікалов, голова ГО «Останній Бастіон»
Ми звернулись до міської влади і кажемо: дайте нам земельну ділянку для будівництва приміщення дитячої бібліотеки. Ми збудуємо за свій власний рахунок дитячу бібліотеку і передамо її місту. Бібліотеку, де дитина буде, як в казці, яку вона запам'ятає на все життя. На жаль, міська влада відповіла нам: До побачення! Ми вас не бачимо. Там, де працює система, дуже важко громадській організації, чи трьом, щось змінити/

Натомість нині уже починає свою передвиборну діяльність новий штаб «Совісті України». Туди завітали активісти «Останнього Бастіону». Що побачили - показують журналістам: це знайомі пакунки та перелік адрес полтавських пенсіонерів. Таким чином, говорять у громадській організації, полтавців знову готуються годувати гречкою на майбутніх виборах міського голови. Геннадій Сікалов каже: крісло мера - не його амбіції. Треба готувати нове суспільство, яке знає і думає. Ось чому на першому місці має бути просвітництво. Бо вибір «за шлунком» – це життя одного дня. Якби ж він був міським головою, то Полтава була б містом, в якому хочеться жити.

/Геннадій Сікалов, голова ГО «Останній Бастіон»
По-перше, тому, що воно безпечне. По-друге, воно захищене. По-третє, воно чисте. Четверте: воно соціальне. В якому сенсі? Люди соціально активні. Я хочу жити з людьми, які не можуть і не будуть терпіти наругу, які здатні відстоювати свої права. Які здатні аналізувати інформацію, яку вони отримують/

Такі люди в Полтаві є і їх більше, ніж ми думаємо, вважає Геннадій Сікалов. Зробити людей свідомими - це і є та просвітницька діяльність, якою він займається. Зокрема, уже найближчим часом лідер об'єднання планує представити полтавцям розрахунки транспортних трарифі. І - першоджерела про постать Івана Мазепи. Над цим працюють зараз науковці. Для того, аби люди самі визначилися: хто він для них і чи має у Полтаві з'явитись такий пам'ятник.

Стрічка новин