Полтавець подарував переможцям Всеукраїнського фестивалю мистецтв п'ятиденні тури Європою

Полтавець подарував переможцям Всеукраїнського фестивалю мистецтв п'ятиденні тури Європою. «Зоряний час-2015» минулими вихідними зібрав у Полтаві більше 70 учасників та колективи з усіх куточків України. Після нелегкого відбору та оцінки журі на чолі з Народною артисткою України Ніною Матвієнко обрали кращі таланти. Троє з них на власні очі зможуть побачити відомий італійський оперний театр Ла-Скала – завдяки спонсору і голові громадської організації «Останній Бастіон» Геннадію Сікалову.

Виходити на сцену Театру Гоголя Наталія з міста Гадяча не збиралася. До фестивалю «Зірковий час» вона мала зовсім інше відношення.

/Наталія Прокопченко, «відкриття» фестивалю «Зірковий час-2015»
Я приїхала сюди як викладач своєї вихованки. Саме вона мене надихнула і настояла на тому, щоб я взяла участь/

Але її спів буквально зачарував зал.

Багато учасників «Зіркового часу» вже співають по всьому світу, розповідає Народна артистка України Ніна Матвієнко. Їх пісня пахне нашою країною, і цим самим діти несуть перемогу життя навіть над війною.

/Ніна Матвієнко, Народна артистка України
Скільки вкладено вчителями. Здоров'я. Але це – невидимий фронт, труд їхній. Це те світло, до якого ми тягнемось. Пісня, як покривало для солдат, які не повернуться вже. Хоч цим ми сповідуємося перед ними/

Гала-концерт фестивалю демонстрував полтавцям різноплановість талантів з усієї України.

/В КАДРІ: танцює хореографічний колектив/

Українські діти надзвичайно обдаровані, однак побачити це вдається не часто, говорить Наталія ПрокОпченко. І просить більше таких фестивалів. До речі, її саму назвали перлиною «Зіркового часу» та його відкриттям. Тут же викладач здобула і перше місце.

/Наталія Прокопченко, «відкриття» фестивлю «Зірковий час-2015»
Ейфорія така. Бо, чесно кажучи, спочатку я навіть не вірила. Організаторам дуже велика вдячність. Все дуже вчасно, все дуже гарно. Журі прекрасне. Абсолютно відверте, добродушне. Настільки вони відкрито спілкувалися з дітьми. Таке відчуття було, що я – вдома/

Але вибирати головних призерів, зізнаються організатори і журі, було надскладно. Тим паче, що на них очікував великий сюрприз.

/Оксана Йосипенко, співорганізатор фестивалю «Зірковий час»
У нас було десь 60 учасників. В останній день зареєструвались ще 20. Конкурсний день був дуже довгий, журі втомилися. Це була кропітка робота. І діти це відчували. Громадське об'єднання «Останній Бастіон» – подарунки, які вони зробили – просто окриляють. Бо п'ятиденний тур по Європі отримують не на кожному фестивалі. А у нас таких – три/

Геннадій Сікалов подарував переможцям смартфони та музичні центри. Бо вважає фестиваль кроком, що здатний змінити світ. І зізнався: дитячі голоси його надзвичайно вразили і він відчуває гордість з того, що почув їх.

/Геннадій Сікалов, голова ГО «Останній Бастіон»
Діти, які співають українською мовою, які розвивають культуру, мову нашого народу, – це і є той останній бастіон нашої надії, нашої держави. Якщо діти замовкнуть – не дай Боже цього. Хто буде співати? Чому ми тут? Це не спонсорство. Я не розділяю: діти, які співали, – це також мої діти/

Натхненний дітьми, Геннадій Сікалов запевняє: зробить усе, аби українські діти співали у кращих оперних театрах світу. Тому нинішні переможці поїдуть і до італійської Ла-Скали.

Стрічка новин