Один крок – до підвищення вартості проїзду

Сьогодні на засіданні профільної комісії міської ради йшлося про підвищення тарифів на перевезення пасажирів у громадському транспорті. Більшістю голосів депутати підтримали рішення, але останнє слово – за виконавчим комітетом міської ради. Засідання міськвиконкому, на якому розглядатимуть ці питання, заплановане на 21 травня.

Проїзд у тролейбусах вже згодом може коштувати 2 грн., а в іншому пасажирському транспорті – взагалі зрости до 4-х. Про це йшлося на засіданні комісії з питань економічної політики, комунальної власності, бюджету, фінансів та цін.

/Сергій Хуторянський, голова постійної комісії міської ради
Є всі економічні підстави для підняття тарифів – це по-перше. Наступний крок – повністю дотримана процедура підвищення тарифів, є економічні розрахунки, зроблені у відповідності до законодавства/

Але присутні на засіданні представники громадськості не згодні з головою профільної комісії. Вони вимагали не підтримувати рішень, які боляче вдарять по кишеням полтавців, але знайшли серед депутатів лише одного однодумця – Олександра Шамоту.

/Олександр Шамота, депутат Полтавської міської ради
Витрати, можливо, відповідають дійсності, а пасажиропотік занижений!/

За словами активістів, не були належним чином проведені громадські слухання, а до вивчення економічного становища підприємств, які займаються пасажирськими перевезеннями, не залучали незалежних екпертів. Але більшість депутатів наполягали на тому, що складові собівартості послуг, які надають перевізники, збільшилися у ціні, тож збільшення вартості проїзду неминуче.
Більшістю голосів депутати підтримали рішення «Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів у тролейбусах». Присутні на засіданні комісії керівники підприємств, які займаються перевезеннями, теж вимагали підвищення вартості проїзду до 4 грн., запевняючи, що працюють у збиток. Як наслідок, під час попереднього розгляду проекту рішення виконкому «Про встановлення тарифів на перевезення у пасажирському транспорті» його підтримала більшість депутатів.

/Олександр Шамота, депутат Полтавської міської ради
Сьогоднішні рішення – геноцид простих людей. Тоді, коли зростають тарифи на опалення та воду, міська рада мала б знизити навантаження на простих людей і не підвищувати тарифів на проїзд, але цього не сталося/

Міська влада, говорить народний депутат Сергій Каплін, взмозі стримувати підняття цін на проїзд, але не хоче цього робити.

/Сергій Каплін, народний депутат України
Якщо треба – буде віче, якщо треба – будемо в кабінеті міського голови. Я особисто попереджаю кожного депутата, члена міськвиконкому, кожного негідника, який хоче підвищити ціни на проїзд для полтавців, – кара буде неминучою, і карати будемо всім містом/

Останнє слово у питанні щодо підвищення вартості тарифів на проїзд – за виконавчим комітетом міської ради. Засідання останнього має відбутися 21 травня о 10-й ранку, Олександр Шамота закликає полтавців прийти і сказати своє «Ні» злочинним рішенням. Говорить: якщо їх приймуть, доведеться звертатися до суду для його оскарження. За словами депутата, вже запрацювала пересувна громадська приймальня, тож озвучити свої проблеми і отримати допомогу може кожен.

Стрічка новин