Яйця, зеленка та термінова евакуація Геннадія Кернеса

Геннадія Кернеса евакуювали з Київського районного суду міста Полтави до початку слухання у справі. Сьогодні мало відбутися підготовче судове засідання за обвинуваченням мера Харкова та його двох охоронців у викраденні людини, катуванні та погрозі вбивством. Та вогнепальна зброя, ймовірно наявна у мітингувальників, так і не зрушила провадження з місця. Юлія Козіна – далі.

Підготовче судове засідання за обвинуваченням Геннадія Кернеса за трьома статтями Кримінального кодексу так і не відбулося. Цього разу до Київського районного суду прийшли і футбольні вболівальники у балаклавах, які фаєрами та вигуками «Ганьба!» зустріли мера Харкова і його захисників.

/ІНТЕРШУМ
Геннадій Кернес заїжджає до суду.
«Ганьба! Ганьба! Ганьба!»/

Крім цього, активісти закидали адвокатів Геннадія Кернеса яйцями та зеленкою.

/Юрій Величко, захисник Геннадія Кернеса
Стали кидати яйця. Одне яйце потрапило мені в голову, інше – в спину. Звичайно, я відчуваю загрозу і буду робити відповідні заяви для того, аби порушили кримінальну справу по даному факту та буду ставити питання про обрання заходів безпеки відносно мене та моїх колег/

До Полтави приїхав і друг Геннадія Кернеса – Михайло Добкін. Та тільки б мало розпочатися судове засідання – охорона вивезла мера Харкова з приміщення Київського райсуду.

/Олександр Гунченко, захисник Геннадія Кернеса
Від їх керівництва надійшла інформація про те, що по наявним оперативним даним в натовпі мітингуючих було помічено вогнепальну зброю. У зв’язку з цим прийнято рішення про негайну евакуацію особи, яка охороняється, з метою забезпечення безпеки його життя та здоров’я/

Одразу після евакуації з невеликим запізненням з'явилися і опоненти Геннадія Кернеса. Потерпілі стверджують, що таку ситуацію завчасно спланували, аби судове засідання не відбулося.

/Сергій Ряполов, потерпілий
Нас на посту на виїзді з Харкова зупинили на перевірку документів. Потім посередині зупинили, на що ми сказали – пишіть протокол, вони відмовилися.
Це було спеціально зроблено, спеціально відпрацьовано. Я вважаю, що він в черговий раз затягує справу, дотягує до виборів, чи коли йому там треба. Або ж вважає, що хтось змінить свою думку/

Поява судді Андрія Антонова у залі судових засідань спричинила хвилю звернень до нього. Представники потерпілих вимагали накладення грошового стягнення або приводу до обвинувачених у зв'язку з неявкою. У свою чергу, захист просив посилення охорони та перенесення місця слухання справи до Харківського апеляційного суду. Після видалення в нарадчу кімнату Андрій Антонов виніс ухвалу.

/Андрій Антонов, суддя Київського районного суду м.Полтава
Ухвалив залучити спеціальний батальйон судової міліції «Грифон» при УМВС в Полтавській області, спеціальний батальйон судової міліції «Грифон» при УМВС в Харківській області задля забезпечення охорони учасників судового процесу, забезпечення порядку та запобіганню можливим конфліктним ситуаціям під час розгляду даного кримінального провадження/

Наступне підготовче судове засідання відбудеться 28 травня. Інформацію щодо зброї у мітингувальників правоохоронці не підтвердили.

Стрічка новин