Український фотограф зі світовим ім'ям презентував у Полтаві унікальний мистецький проект «Waterland»

Український фотограф зі світовим ім'ям Вадим Докторов привіз до Полтави унікальний мистецький проект «Waterland». Сучасні трюкові фотороботи розповідають глядачам казкову історію за допомогою води у її фантастичних, але природніх формах. Ця колекція, стверджують творці проекту, не має аналогів у світі. До нашого міста «Waterland» прибув на запрошення галереї сучасного мистецтва «Jump».

П'ять років наполегливої підготовки, близько двох місяців технічної реалізації задуму – і Україна побачила незвичний у своєму роді мистецький проект «Waterland». Він являє собою серію трюкових фоторобіт з казковим сюжетом, на яких вода представлена в різних проявах та формах. Обличчям цього проекту стала українська модель, полтавка Валерія Собакар.

/Вадим Докторов, фотограф, автор проекту «Waterland»
Кастинг був оголошений всеукраїнський. На кастинг було подано більше тисячі заявок. Причому моделі були не тільки київські, а й з інших міст, інших країн моделі. Він проходив у два дні, у два етапи. Було досить складно обрати модель, і відбір був дуже жорсткий/

Обравши з-поміж тисяч інших претенденток Валерію, творці проекту, говорять, жодного разу не пошкодували про своє рішення: окрім моделі, вони отримали дизайнера та візажиста в одному обличчі. Усі авангардні образи, які зображені на світлинах, – плід уяви Валерії Собакар. Дівчина розповідає: у процесі зйомок найважчим для неї було долати свої страхи.

/Валерія Собакар, модель, дизайнер, візажист проекту «Waterland»
Була така своєрідна фобія, навіть страх, коли ці водні процедури годинами. Особливо на вулиці +10 чи +9, і так страшно, думаєш, зараз зайдеш, і все – температура, хвороба. Але все було нормально, жодного разу я не захворіла/

Усі деталі з води створені винятково фотографічним шляхом. Жодна з них, говорить Вадим Докторов, не була намальована. Форми води генерувалися різними прийомами для створення конкретних образів. Автори проекту хотіли показати нові можливості та властивості води. Не обійшлося на знімальному майданчику і без містики.

/Вадим Докторов, фотограф, автор проекту «Waterland»
Працювали ми над однією фотографією. Задача була – відлити руку з води. Я просто про це пам'ятав. І ось кілька осіб на знімальному майданчику, ми намагалися згенерувати форму, яка буде схожа на руку. Я кажу: «Давайте думати і уявляти руку. Кисть руки нам потрібна». Випадковість, чи парадокс – далі ми почали відливати, і вода дійсно стала повторювати форму руки/

Полтавці, які завітали до галереї «Jump» на відкриття виставки залишилися під враженням від побаченого.

/Бліци
- Це щось нове. Це такий фантасмагоричний світ, в який хочеться зануритися, дізнатися цю історію до кінця, переглядати цю казку ще раз. Цікавий проект, яскравий дуже.
- Я ще не бачив нічого подібного. І робота з водою – це досить тяжко, тому що я трішки знаюсь у цій сфері, і це стільки титанічних зусиль коштує і часу. Наприклад, я вважаю, ця одна фотографія десь робилася 2-3 місяці.
- Я приїхала з Києва буквально на два дні. І ось так пощастило потрапити на такий чудовий захід. Звичайно, я думаю, що це потрібно всім. Він позитивний, викликає хороші емоції/

Автори проекту «Waterland» готові дарувати приємні емоції своїм глядачам і далі. Не виключають і продовження казкової історії та нової виставки фоторобіт. Ця ж експозиція у галереї сучасного мистецтва «Jump» триватиме до 14 червня.

Стрічка новин