Прокуратура Полтавської області не здійснює нагляд за додержанням і застосуванням законів

Прокуратура Полтавської області не здійснює нагляд за додержанням і застосуванням законів. Верховна Рада ще 14 жовтня 2014 року позбавила всі прокуратури України так званого «загального нагляду», який вважають радянським пережитком. Однак, існує функція представництва інтересів громадян та держави у суді. Про неї і розповідав прокурор Полтавської області Ян Стрелюк на брифінгу.

Представництву інтересів громадян та держави у суді присвятив свій брифінг прокурор Полтавської області Ян Стрелюк.
У такий спосіб позовів до суду пред'явлено на суму понад 145 мільйонів гривень. Вимоги щодо майже 65 мільйонів уже задоволено. На сьогодні прокуратура планує повернути майна державі на 85 мільйонів гривень. А 746 гектарів землі уже реально повернено до комунальної власності. На захист прав неповнолітніх заявлено 50 позовів на суму майже 6 мільйонів гривень.

/Ян Стрелюк, прокурор Полтавської області
За прокурорського втручання повернено житло та земельні ділянки дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування. Відстояні права вказаної категорії на одноразову грошову допомогу у розмірі 7 тис. гривень кожному. Лише у поточному році таких позовів заявлено уже 35/

На зустрічі згадали і події, що відбувалися тиждень тому. 27 квітня під стінами обласної прокуратури активісти скаржилися на бездіяльність державного органу.

/Оксана Піддубна, депутат Автозаводської районної ради м.Кременчука

Якщо прокурор області не може розібратися з основними питаннями, з можливими мільйонними крадіжками наших чиновників, то скажіть, будь ласка, як він займає цю посаду/

Ян Стрелюк визнав цю ситуацію болючою як для нього особисто, так і для всієї прокуратури Полтавської області. Однак, конкретних фактів бездіяльності від громади він так і не отримав.

/Ян Стрелюк, прокурор Полтавської області
На жаль, ці громадяни з міста Кременчука, знаєте, якщо окремо з ними поспілкуватися – у нього у кожного – окрема особиста проблема. Тобто, вони насправді ніби-то представляють громаду, а насправді, якщо розібратися – кожен задає питання, яке стосується особисто його інтересів/

Крім цього, прокурор області повідомив, що номери кримінальних проваджень, які затягуються, подавалися активістами у завуальованій формі.

Стрічка новин