Полтава приймала прихильників судномодельного спорту з різних куточків України

Полтава приймала прихильників судномодельного спорту з різних куточків України. Представники 12 областей з'їхалися до нашого міста, аби взяти участь у змаганнях «Полтавська битва-2015». Чим цікавий цей вид спорту та яка область цього разу здобула командну першість у ньому, знають наші кореспонденти.

За лічені хвилини перед стартом учасники змагань наводять останні штрихи. Аби їхні моделі могли продемонструвати все, на що здатні, значення має кожна деталь.

/Сергій Масліков, учасник змагань (м.Дніпропетровськ)
Форма корпусу, винти, гарні батарейки. І трішки везіння/

Торік Полтава вперше заявила про себе як господарка одного із етапів змагань з судномоделювання.

/Василь Василенко, голова Полтавської обласної організації товариства сприяння обороні України
Це була перша ластівка. Чотири області брали участь у цьому заході. І ми сказали, давайте постійно проводити Кубок, чемпіонати із судномоделювання на Полтавщині/

На кілька днів берег Ворскли поблизу готелю «Турист» перетворився на сприятливе середовище існування для судномоделістів, які виступають у секції «М». В залежності від класу моделі та характеристик останніх їхні власники змагаються між собою у різних вікових категоріях та групах.


/Сергій Деміденко, президент Національної федерації судномоделізму та судномодельного спорту України
Є моделі класу «Еко» – групові гонки, «трикутник». Час гонки – 8 хвилин на максимальну кількість кіл. Вісім моделей стартують одночасно. Є моделі класу «Гідра». Вони «бігають» по овалу. Також шість моделей стартують, і гонка в них триває 5 хвилин/

У середньому моделі, які нині демонструють судномоделісти, можуть розвивати швидкість до 50-70 км/год. Остання у великій мірі залежить від конструкції човна, а також досвіду того, хто ним керує, розповідає Євген Громов. Сам він майже 15 років без перебільшення «хворіє» судномоделюванням.

/Євген Громов, учасник змагань (Сумська обл.)
Човен йде у дуже маленькому діапазоні між польотом та вийманням великої кількості води. Ось на цьому шматочку поверхні він їде/

Приблизно раз на півтора місяці Євген випробовує свої моделі на водоймах України, Росії, Німеччини та інших країн світу. На сьогоднішній день він має титул триразового чемпіона світу та п'ятиразового чемпіона Європи. Із надією на перемогу цього дня на берег Ворскли прийшов і 12-річний Андрій Берека. Попри свій юний вік він – досвідчений учасник. На рахунку хлопця – перемоги не лише на Всеукраїнських змаганнях. У 2013 році він став кількаразовим призером європейської першості. На цьому турнірі з ним його – вірний друг – човен, який не один раз приносив йому перемогу на різноманітних змаганнях. На стартах, розповідає Андрій, з цією моделлю траплялося різне.

/Андрій Берека, учасник змагань (м.Полтава)
Якщо є травми, то буває, що просто чимось можна заклеїти. Якщо серйозні ушкодження, то буває, що смолою доводиться/

У підсумку змагань домашні стіни, а точніше вода, принесла перемогу господарям. У командному заліку першими стали вихованці Полтавського міського центру позашкільної освіти.

Стрічка новин