У Полтаві куштували медовуху

У Полтаві куштували медовуху. Полтавські пасічники вміють настоювати та переварювати мед, додаючи трави, хміль і винні дріжджі. Крім цього, до старовиннго напою, медовухи, умільці додають цвіт терну, сік яблук та винограду. Що із того виходить – вирішили офіційно продегустувати на державному підприємстві «Полтавастандартметрологія», і провели конкурс медових напоїв. 

Медові напої мають різні рецепти і давні традиції, втім полтавські пасічники переконують: медовуха з магазинів відрізняється від тої, яку виробляють вони самі.

/Наталія Сенчук, голова Полтавської обласної Спілки пасічників
Тут спирт проявляється сам, природньо, як і будь-які соки, що їх ставлять на вино. Так і з медом. А додавання спирту тут виключено взагалі. Є природній спирт. Напій будь-який, якщо взяти, має додавання природніх трав, різних соків. І він навіть лікувальний/

Оцінювати такі медові напої взялися на державному підприємстві «Полтавастандартметрологія». Чотири роки тому збирали медоварів з усієї України. А цьогоріч вирішили запросити на конкурс-дегустацію лише полтавських. Зразки творчості оглядають за 10-бальною системою.

/Надія Тютюнник, дегустатор конкурсу «Медова весна»
Обов'язково в розрізі смаку повинен бути медовий присмак, медовий аромат. Якщо дегустатор відчує сторонній присмак чи аромат, це говорить про те, що туди додано ароматизатор меду чи ще якась речовина/

Хоча й сам аромат меду теж нині можна підробити, кажуть фахівці.

/Надія Тютюнник, дегустатор конкурсу «Медова весна»
- Той аромат, який притаманний меду, можуть підсилювати ароматизатором.
- Чи можна це відчути?
- Відчути це взагалі важко, але якщо він буде яскраво виражений і не специфічний – впринципі, можна визначити/

Дегустацію проводять, щоб знати, якільки медоварів є у Полтавській області і чим вони займаються. Додатково конкурс дасть змогу отримати сертифікати відповідності продукції нормативам.

/Наталія Сенчук, голова Полтавської обласної Спілки пасічників
І я маю надію, що інші медовари, які ще не виявили себе, приєднаються на наступний раз. І також ми їм будемо допомагати. Якщо щось не вміють – ми проведемо їм навчання із спеціалістами, які вже й у Києві давно працюють/

Під час конкурсу-дегустації розглянули 14 зразків медових напоїв. І лише 9 пасічників взяли у ньому участь, попри те, що представники Спілки нараховують близько півсотні зайнятих у цій справі в Полтавській області.

Стрічка новин