Понад тисячу сміттєзвалищ нараховують в Полтавській області поруч з населеними пунктами

Понад тисячу сміттєзвалищ нараховують в Полтавській області поруч з населеними пунктами. Попри наявність цілої Програми поводження з твердими побутовими відходами до 2018 року, в області нині мови про будівництво сміттєпереробних заводів немає. Чому – обговорювали в обласній раді під час засідання екологічної комісії.

З усього сміття, що викидають українці, 70% – це пластик, 10 – бите скло, а решта – суто біологічні відходи, що йдуть у торф. На Полтавщині переробляти їх й досі ніхто не береться, знову бідкаються члени обласної комісії з питань екології та раціонального природокористування.

/Тетяна Корост, голова постійної комісії з питань екології Полтавської ОР
Врешті-решт потрібно нам будувати на Полтавщині сміттєпереробні заводи, як це є у Європі. А доки у нас будуть такі сміттєзвалища, що у більшості є стихійними, у більшості не є проектними, – проблеми ці не будуть вирішені/

Треба створити стратегію, вибудувати пріорітети – де мають побудувати ці заводи, тоді питання зрушиться, вважає голова комісії Тетяна Корост. Тим паче, що існують іноземні програми, можна знайти європейських інвесторів.

/Тетяна Корост, голова постійної комісії з питань екології Полтавської ОР
Я думаю, що, в першу чергу, в цьому мають бути зацікавлені органи місцевого самоврядування. Бо на них покладаються обов'язки і благоустрою території, і забезпечення охорони навколишнього середовища. Тим паче, що зараз ми знаходимось в стані реформ/

Донині такої ініціативи немає. Тож сміттєзвалища продовжують забруднювати повітря і грунтові води, тим самим впливаючи на якість життя та здоров'я полтавців.

Стрічка новин