На Полтавщині понад 10 600 абітурієнтів склали ЗНО з української мови та літератури

На Полтавщині понад 10 600 абітурієнтів склали зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури. Для випускників, які пройшли сьогодні іспит, розроблені тести двох рівнів складності з української мови і літератури. Результати ЗНО для одинадцятикласників зараховуватимуться як результати державної підсумкової атестації. 

Тарас прийшов до 33-ї гімназії, щоб скласти тестування з української мови та літератури. У 2009 році вже мав досвід проходження ЗНО. Цього року хлопець хоче здобувати другу вищу освіту.

/Тарас Одинюк, складає ЗНО
Конкретних порад не дам. Я зазделегідь готувався. Там в мене була спеціальна книжка, збірник всього, що є з української мови. Я її за півроку почав читати, і тупо все пройшов. Ото помогло/

На подвір'ї 33-ї гімназії пильно в зошит із записам вдивляється Інна.

/Інна Мороз, складає ЗНО
- Українську мову повторюю. Література трохи краще
- А що саме зараз повторюєш?
- Зараз всі частини мови повторюю, речення, все підряд/

На годиннику 10.15 – час заходити до пункту тестування. Тарас як чоловік йде першим. Далі – інші абітурієнти.

/ІНТЕРШУМ
Перевіряють документи/

Після цього шукають себе у списках і йдуть займати місця в необхідній аудиторії.

/ІНТЕРШУМ
Направляють до аудиторій/

Поки абітурієнти орієнтуються в приміщенні, інструктори разом з працівниками Державної служби охорони заходять у сховище, де зберігається контейнер із завданнями. Далі несуть його до актової зали, де вже й знімають пломби.

Інструктори на кожну аудиторію отримують завдання в сейф-пакетах. Всього в 33-й гімназії 17 аудиторій, де складають ЗНО, відповідно, стільки ж і пакетів із завданнями. Та, крім цих заходів безпеки, на території пункту тестування передбачені й інші.

/Наталія Кікоть, відповідальна за пункт проведення ЗНО
По-перше, ті приміщення, які не використовуються, вони опломбовані. Визначені межі пункту тестування. На пункті тестування знаходяться працівники МВС, які забезпечують порядок на відповідній території/

На Полтавщині на ЗНО з української мови та літератури зареєструвалося трохи більше 11 тисяч осіб. 8 тисяч – цьогорічні одинадцятикласники, і 3 тисячі – минулорічні випускники. Каріна – одна з них.

/Каріна Закаблук, складає ЗНО
Взагалі я навчаюся в Юридичному інституті і здаю ЗНО для вступу на другу вищу освіту. Взагалі хочу вступити на економіку підприємства, але в який ВУЗ, я ще думаю/

Серед трьох областей, які входять до Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти, Полтавщина показала найвищу явку – 10 633 особи. Це майже 96% від зареєстрованих.

Стрічка новин