Польські фахівці навчають полтавців проводити реформи у сфері місцевого самоврядування

Польські фахівці навчають полтавців проводити реформи у сфері місцевого самоврядування. У нашому місті стартували кількаденні тренінги, участь у яких беруть представники обласної та міської влад, громадських організацій. Основна мета проведення подібних навчань – напрацювати механізм залучення громади до реформ. Що з цього приводу думають польські експерти, знають наші кореспонденти.

25 років тому Польща стала на шлях реформ. Нині, завдяки перетворенням в економіці, місцевому самоврядуванні, включенню у процес європейської інтеграції вона є однією з провідних країн Старого Світу.

/Павел Прокоп, керівник Фундації менеджерських ініціатив
Польський досвід реформ полягає в тому, що чим краще, чим більше залучати мешканців до процесу реформ, їх поінформовувати про перебіг реформ, тим краще результативність та ефективність проведення перетворень/

Сьогодні польські фахівці раді ділитися своїми напрацюваннями із українцями. Наше суспільство, за словами закордонних експертів, до цих змін вже готове.

/Павел Прокоп, керівник Фундації менеджерських ініціатив
Загалом люди і суспільство готові до реформ. Єдине, що потрібно – підготувати інструменти, яким чином можна власне активно залучати мешканців до всіх цих процесів/

Польські фахівці розраховують на те, що Україна найближчим часом введе реформу місцевого самоврядування, децентралізації влади. Це дозволить створити ефективні інструменти управління території через саму громаду.

/Мирослав Скурка, директор Програми навчальних візитів до Польщі
Сама громада має всі інструменти. Має правове забезпечення, має фінансові потоки, має гроші, які є незалежні від рішень політиків ні на якому рівні. Мешканці цієї території сплачують податки, ті податки в якійсь частині залишаються тут, мають прибутки, пов'язані з функціонуванням бізнесу на цій території/

У першу чергу, наголошують польські фахівці, варто змінити ставлення самих українців до нових перетворень. Зокрема – збільшувати довіру громадян до влади та своєї держави.

/Мирослав Скурка, директор Програми навчальних візитів до Польщі
Неможливо будувати демократичну державу без інституцій довіри, а довіра можлива тільки тоді, коли люди усвідомлюватимуть прозорі, чіткі механізми. Вони можуть це перевірити, вони мають вплив і треба людям повернути переконання, що вони мають вплив/

Реалізація реформ передбачає роботу за чотирма напрямками: взаємодія у площині влада/громада, активізація громадських організацій і територіальних громад, боротьба з корупцією, вирішення різного роду завдань у сфері соціальної політики, культури, спорту за новими методиками. Маючи такий алгоритм дій, зміни у системі місцевого самоврядування в Україні, на думку експертів, мають відбутися швидко та безболісно для суспільства. Головне – це реформування започаткувати.

Стрічка новин