Щоб було чисто, інколи досить просто бажання

Щоб було чисто, інколи досить просто бажання. Пакети для сміття та рукавички – ось і все, чим користувалися ті, хто прибрали днями Дендропарк та схили під монастирем. Так і День довкілля відмітили,  і розчистили територію для туристських змагань.

Ось таким веселим суботником зустріли День довкілля працівники обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді. Керівники майже усіх гуртків, методисти та техпрацівники у Дендропарку та на схилах Монастирської гори жваво заповнили пакети сміттям, викинули його, куди треба, та повернулися знову на свої робочі місця. Кажуть: ніби нічого особливого, а приємно за добре діло.

/Галина Марюхно, заступник директора ПОЦТКУМ
Коли виходимо в походи, на місце змагань, бачимо, як забруднена місцевість. Багато пластикових бутилок, скла/

/Наталія Порубай, завідувач методичним відділом ПОЦТКУМ
Найбільше було пластикових бутилок, скляних бутилок, одноразового посуду, яким користуються відпочивальники і викидають його не у баки для сміття, а прямо.../

/Олександр Безверхий, завідувач організаційно-масовим відділом ПОЦТКУМ
Ми це прибрали, щоб діти почували себе безпечно та комфортно. Хотілося б звернутися до всіх відпочивальників, щоб вони все ж таки прибирали за собою/

А це вже власне змагання. Їх провели вихідними попри холод та дощ.

/Анатолій Криворучко, методист ПОЦТКУМ, головний суддя змагань
Відкрита першість ПОЦТКУМ із пішохідного туризму в залік 19 обласної спартакіади. На змагання прибуло близько ста чоловік із 9 територій області – міст та районів/

Це перший вихід туристів просто неба. Після зимових тренувань у залах робити те саме на природі куди приємніше, кажуть туристи.

Перший день змагань пройшов на схилі Монастирської гори, діти долали смуги перешкод – крутопохилі спуски та підйоми, навісні переправи.

Крос-похід був на другий день змагань, команди по 6 чоловік мали зорієнтуватися по карті та подолати технічні етапи.
Тут в особистій першості середньої вікової групи виграли вихованці центру туризму Роман Могилат, Інна Перерва, Богдан Следь та Ольга-Валентина Оне. У командній першості зі старших виграли миргородці, у середній віковій групі – полтавці. Змагання стали можливими за підтримки міського управління освіти та колективу 15 школи, яка узяла на себе проблеми з харчуванням. У центрі туризму кажуть: із проведеннями змагань зараз сутужно через нестачу коштів.

Стрічка новин