З початку нересту на річках Полтавщини активізувалися браконьєри

З початку нересту на річках Полтавщини активізувалися браконьєри. Деякі мешканці нашої та сусідніх областей нехтують забороною на вилов риби, яка встановлена з 1 квітня. Днями двох любителів незаконної риболовлі затримали на території регіонального ландшафтного парку «Нижньоворсклянський». Ще одного «на гарячому» впіймали у заказнику «Сулинському» в Глобинському районі. Яку шкоду встигли нанести браконьєри своєю протиправною діяльністю – дивіться у сюжеті.

З 1 квітня на водоймах Полтавської області встановлено заборону на вилов риби. Такі обмеження вводяться щорічно для того, щоб забезпечити спокійний процес нересту. Проте лише протягом перших днів дії заборони співробітники водної міліції затримали кількох чоловіків, які порушували закон.

/Руслан Бірюков, заступник начальника УМВС України в Полтавській області
Браконьєри не гребують нічим. Вони ловлять на сітку 25-30 мм, куди потрапляє судачок - невелика, крупна риба, а маленький судачок. Таким чином поголів'я риби значно скорочується з року в рік. І в теперішній час мешканці прибережних сіл відзначають різкий упадок поголів'я риби в гирлі річки Сула, Дніпро та самого Кременчуцького моря/

У Кобеляцькому районі двоє чоловіків незаконно виловили 15 кілограмів риби різних видів. Своїми діями вони заподіяли збитків державі на суму близько 16 тисяч гривень. А на території ландшафтного заказника «Сулинський» у сітки браконьєрів потрапило 25 кг риби загальною вартістю 7 з половиною тисяч гривень. Таких порушників водна міліція нині бере під особливий контроль.

/Руслан Бірюков, заступник начальника УМВС України в Полтавській області
Створені групи, спільно зі співробітниками спецпідрозділу ведеться патрулювання заказника, річки Дніпро у своєму відрізку, куди йде риба на нерест/

Незаконне зайняття рибним промислом в Україні карається штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого. Нагадаємо, заборона на річках почала діяти з 1 квітня по 20 травня. На водосховищах і ставках - до 10 червня. А на озерах, плавнях і притоках - до 30 червня.

Стрічка новин