Державтоінспекція пропонує новий вид сплати штрафів

Державтоінспекція пропонує новий вид сплати штрафів за порушення Правил дорожнього руху. Вже сьогодні на Полтавщині діє майже сотня POST-терміналів. За їх допомогою водій-порушник може оплатити адміністративне стягнення, не гаючи часу у банківських чергах. Як це відбувається на практиці – перевіряли наші журналісти.

У зв'язку з реформуванням системи МВС українські ДАІшники продовжують отримувати сучасне обладнання. Одне з останніх надходженнь – POST-термінали.

/Юлія Іващенко, журналіст
Відтепер власникам автотранспорту не потрібно стояти в чергах, аби сплатити шраф за порушення Правил дорожнього руху. Використання мобільних терміналів дозволяє приймати до оплати всі типи міжнародних банківських карток, включаючи найпоширеніші електронні карти «Visa» та «MasterCard»/

В Полтаві всі патрульні автівки забезпечені терміналами. Їх інспекторам надав «Ощадбанк», розповідає керівник ДАІ Полтавщини Олександр Крайник. Нині таких приладів в області – майже 90.

/Олександр Крайник, т.в.о. начальника ДАІ Полтавщини
Із них 31 стаціонарний, тобто в кабінетах для можливості оплати, якщо людина прийшла у відділення ДАІ, і 58 мобільних терміналів в автомобілях/

Особливої підготовки для використання приладів не потрібно. Відповідну лекцію з інспекторами провели представники банку. Плюс – у кожного ДАІшника пам'ятка з основними аспектами роботи з терміналами. На практиці теж вже успішно пройшли випробування. Тим більше, це в першу чергу вигідно водіям-порушникам.

/Олександр Клименко, інспектор з профілактичної роботи ДАІ м.Полтава
Деякі водії, які рухаються за кордон, і можуть перебувати там більше 15 діб, але не маючи при собі готівки, можуть прострочити сплату штрафу, що за собою тягне сплату у подвійному розмірі штрафу/

При роботі з терміналом, демонструє Олександр Клименко, головне бути уважним. Необхідно правильно ввести суму штрафу, серію на номер протоколу.

/Олександр Клименко, інспектор з профілактичної роботи ДАІ м.Полтава
Якщо серія або номер протоколу буде введено неправильно, сплачені кошти не направляться за призначенням, тобто по базі воно не пройде, що водій сплатив штраф/

Ось на цього водія інспектори склали протокол за те, що він їхав без паска безпеки.

/ІНТЕРШУМ
Розмір штрафу/

Розповісти, чи згоден з тим, що його оштрафували, і як йому технічні новації, водій відмовися, мовчки сплативши штраф.

/ІНТЕРШУМ
Оплачує штраф/

Після сплати порушник отримує копію чеку, а інша копія приєднується до протоколу. Комісія за сплату таким чином штрафу складає 3%, тоді як у комерційному банку – мінімум 4%.

Стрічка новин