Геноцидом українського народу називають нові тарифи на комунальні послуги активісти громадських організацій

Геноцидом українського народу називають нові тарифи на комунальні послуги активісти громадських організацій. Понад півтори сотні людей зібралися під стінами обласної державної адміністрації, щоб сказати «Ні» зростанню цін. Полтавці і так переплачують за послуги, які надають підприємства «Полтававодоканал» і «Полтаватеплоенерго», запевняє ініціативна група. Людей непокоїть, що буде після 1-го квітня, коли наберуть чинності нові тарифи? Мітинг відбувся у п'ятницю під стінами ОДА. Більше про страхи споживачів - у матеріалі Марини Мольки.

Злим першоквітневим жартом назвали учасники мітингу підняття тарифів на житлово-комунальні послуги. Саме це і привело до стін обласної державної адміністрації понад півтори сотні людей, кількість яких поступово зростала.

/Костянтин Волков, член Громадської ради при Полтавській ОДА
Громада має право запитувати у своїх депутатів, ми обирали депутатів. Згідно з законом, не перед депутатами, а перед вами повинні звітувати і підприємства/

Тарифи на послуги, які надають «Полтаватеплоенерго» і «Полтававодоканал», запевняють представники громадськості, і так завищені, тож страшно уявити, що буде після зростання цін. Заспокоїти учасників мітингу вийшов перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко.

/Володимир Марченко, перший заступник голови Полтавської обласної ради
У середу, на наступному віче, ми запросимо керівника одного із підприємств, щоб він доповів громаді про послуги, які ми з вами отримуємо. Він надасть і документи, зробить презентацію, як встановлюють тарифи/

Проте ця інформація не задовольнила громаду.

/Лайф (реакція жінки на слова Марченка)
Але ж на середу він точно не прийде, як і люди, які не довіряють владі. Пенсіонери не можуть приходити щодня. Якщо владі це потрібно, вони повинні самі виходить до людей, а не люди/

Голова народної ради Полтави Володимир Дащенко зачитав заяву територіальної громади, у якій йшлося про необхідність скликання 31 березня позачергової сесії обласної ради і конкретні вимоги, серед яких, зокрема, – оприлюднення у ЗМІ результатів роботи спеціальної комісії, яка володіє інформацією про економічну обгрунтованість тарифів на житлово-комунальні послуги, а також – підготовка звернення до Кабміну, щоб повернути повноваження обласних рад щодо формування тарифів. Ще одна із вимог – внести на розгляд сесії питання про звільнення з посади Володимира Марченка.

/Лайф
Громада вимагає у Марченка написати заяву на звільнення/

/Володимир Дащенко, голова народної ради Полтави
У разі невиконання наших вимог ми як члени територіальної громади: сіл, селищ, міст області, залишаємо за собою право здійснювати блокування роботи Полтавської обласної ради, починаючи з 30 березня 2015 року/

Не обійшлося під час мирного зібрання і без застосування сили. Врешті-решт до учасників мітингу вийшов ще один посадовець – заступник голови обласної ради Володимир Микійчук.

/Володимир Микійчук, заступник голови Полтавської обласної ради
- Сьогодні ніхто, крім Національної ради і Кабміну, не може змінити тарифи.
- Ганьба, ганьба!/

Слова Володимира Микійчука заглушили вигуки із натовпу. Громадські активісти закликали полтавців згуртуватись навколо вирішення проблеми, інакше, говорять, буде пізно. Запевняють: якщо на їх вимоги не зважатимуть, зроблять такі зібрання регулярними.

Стрічка новин