У Свято-Успенському соборі звітували про те, скільки коштів виручили від продажу картин для родин загиблих бійців

У лютому у духовно-культурному центрі Свято-Успенського собору діяла виставка робіт художниці Наталії Сташкевич. Кілька тисяч гривень, виручені від продажу картин, передали родинам полтавців, загиблих у зоні АТО. Про виконану роботу організатори виставки звітували перед ЗМІ. 

5 тисяч гривень, які зібрали від продажу робіт художниці Наталії Сташкевич, передали родинам загиблих у зоні АТО Івана Олійника і Андрія Конопльова. Дружина Андрія Галина приїхала із Пирятина, щоб замовити заупокійну панахиду у Свято-Успенському соборі. Про це, говорить, покійний чоловік попросив її уві сні. Одразу ж після служби Галині передали 2,5 тисячі грн. – половину коштів, які зібрали під час мистецької акції. Жінка виховує 8-місячного сина, говорить, – це найдорожче, що залишилось у неї від чоловіка, який загинув 23 січня під Дебальцевим.

/Галина Конопльова, дружина загиблого
У них взагалі там була закрита зона, до них не приїжджали волонтери, не було допомоги. Коли добивалися, щоб хлопцям хоч якась була допомога, зв'язувалися із кореспондентами, то хлопці зверталися у генштаб, їх туди просто не підпускали, бо були великі обстріли/

За словами Галини, їхня сім'я ще не отримала матеріальної допомоги від держави, бо тільки-но зібрали усі необхідні документи. Тож навіть 2,5 тисячі для її родини – відчутна підтримка.

/Наталія Сташкевич, художниця
Те, що гроші комусь передадуть, я прекрасно розумію, що це допомога, яка минеться швидко, ці гроші швидко зникнуть. Але може дорожчою буде увага, розуміння того, що ці люди не забуті. Наш уряд теж згадає про цих дітей, сім'ї, яким обіцяли дуже багато/

Нині у духовно-культурному центрі Свято-Успенського собору триває виставка робіт, кошти від продажу яких теж віддадуть сім'ям загиблих в АТО. Поки що організатори звітують про те, що вже встигли зробити для цих родин.

/Федір, Архієпископ Полтавський і Кременчуцький
Чому ми це робимо перед телекамерами? Поясню: Христос сказав, що коли робиш добру справу, то щоб права рука не знала, що робить ліва. І ми могли б так і зробити. Але нам потрібно звітувати перед громадою, бо люди мають нам довіряти/

Нині свої полотна на виставку надали понад 30 художників, частину картин вже продали. Виручені гроші передадуть ще 2-3 сім'ям загиблих бійців.

/Сергій Козлов, директор духовно-культурного центру Свято-Успенського собору
Твори мистецтва прродаються взагалі у 2-3 рази дешевше, ніж художники зазвичай їх продають. Якщо робота коштує 1000 грн., то сьогодні її пропонують за 500 грн. у нашому залі/

Збір коштів на підтримку сімей, де є малолітні діти, батьки яких загинули в АТО, не припинятимуть навіть після завершення бойових дій, запевняє владика Федір.

Стрічка новин