Одне з відділень полтавської лікарні отримало престижний статус

«Чиста лікарня, безпечна для пацієнта» – такий статус отримало гінекологічне відділення 4 міської клінічної лікарні. Щоб носити таке звання, медикам довелося добре постаратися і «підтягнути» санітарно-гігієнічний стан відділення до європейського.  

Гінекологічне відділення перше у 4 міській лікарні отримало статус «Чиста лікарня, безпечна для пацієнта». Це значить, у них із гігієною – на європейському рівні.

Не секрет, що в лікарні можна підчепити додаткові інфекції. Медики кажуть: найчастіше вони передаються контактним, тобто через руки, шляхом. Ось чому так багато уваги стали приділяти простій гігієнічній процедурі. Служба організації інфекційного контролю, яка видає чи не видає статус лікарям, перевіряє в першу чергу, чи можна у закладі нормально обробити руки.

/Ольга Карпенко, спеціаліст організації служби інфекційного контролю
На оснащення рукомийників, щоб були наявні дозуючі системи для мила, антисептика, рушників, емульсія або крем для догляду за шкірою рук, професійні ємності для знезараження і професійна система для прибирання, тобто 2-відерна система для прибирання. Якщо у лікарні є відповідне оснащення, вона має право отримати статус «Чистої лікарні, безпечної для пацієнта»/

/Вікторія Полтава, головна медична сестра 4 МКЛ
В нас проводився аудит, були представники служби організації інфекційного контролю, які перевірили, надали нам рекомендації, в рекомендаціях були деякі зауваження, деякі допрацювання, але протягом місяця ми все це допрацювали, дещо докупили/

Дитячі відділення, реанімація, хірургія, гінекологія, пологові будинки в першу чергу мають боротися за статус «Чистої лікарні...». У Полтаві його мають уже декілька закладів. Медики кажуть: люди, які бачать таку табличку, можуть бути певними: з гігієною у лікарні порядок.

Стрічка новин