За останні дні в Україні виникло 20 пожеж та зафіксовано понад 3 тисячі випадків загорянь в екосистемах

За останні декілька днів в Україні виникло 20 пожеж та зафіксовано понад 3 тисячі випадків загорянь в екосистемах. Через ці надзвичайні ситуації загинуло 4 людини. На Полтавщині смертей немає, але навколишнє середовище теж страждає від стихії. Найчастіше причиною таких загорань стає необережне поводження з вогнем.

Одна з останніх масштабних пожеж на відкритій території сталася 24 березня в Миргородському районі поблизу села Матяшівка. Тут горіло 15 гектарів лісу. Щоб загасити стихію, рятувальники об'єдналися з лісівниками.

/Віталій Шкаревський, начальник відділу інформації та комунікації з громадськістю ГУ ДСНС у Полтавській області
Для ліквідації пожежі були задіяні рятувальники із села Шишаки, Гоголеве і Великої Багачки. Також до ліквідації залучено 70 працівників «Миргородського лісгоспу» та 7 одиниць техніки/

Щоб якнайшвидше ліквідувати пожежу та виявити тих, хто її спровокував, лісівники використовують сучасні камери відеоспостереження. Фахівці Полтавсього лісгоспу демонструють: така камера дає видимість до 40 кілометрів. Плюс керувати нею можна у ручному режимі. Наблизити чи сфокусувати зображення на потрібній ділянці – теж не проблема. Завдяки цій камері лісівникам вдалося оперативно виїхати на місце іншої пожежі – неподалік дороги державного значення. Крім того, що на цьому місці вогнем знищена природа, це могло привести до трагічніших наслідків, оскільки поряд знаходиться трансформатор, вишка зв'язку та заправна станція.

/Олександр Кислий, працівник ДП «Полтавський лісгосп»
Причиною цього поводження з вогнем людей. А саме тих, хто проїжджає поряд. Поряд проходить автотраса «Київ-Харків». Кожна людина повинна дбати про майбутнє держави та довкілля/

Людина, яка спричинила пожежу, може понести як адміністративну, так і кримінальну відповідальність. Щоб цього уникнути, фахівці радять дотримуватися елементарних правил поведінки.

/Світлана Рибалко, начальник прес-служби ГУ ДСНС Полтавщини
Не кидайте недопалків на землю, особливо там, де є наявна суха підстилка. Не залишайте просякнуту бензином чи іншими горючими речовинами ганчірки/

А ще закликають не розводити багаття в лісі та не створювати смітники в екосистемах та на прилеглих територіях, тим більше, не підпалювати їх. Якщо ж ви помітили займання, негайно телефонуйте за номером «101».

Стрічка новин