Литовці навчатимуть полтавських медиків здійснювати реабілітацію учасників АТО за європейськими стандартами

Полтавських медиків навчатимуть здійснювати реабілітацію учасників АТО та членів їх родин за європейськими стандартами. За цю справу у рамках відповідного проекту візьмуться литовські фахівці. Обговорити деталі його реалізації із полтавськими колегами до нашого міста прибув радник Міністра охорони здоров’я Литви Арвідас Скорупкас.

Відтепер офіційно допомагати із реформами у сфері охорони здоров'я на Полтавщині литовський фахівець. Своїм радником із цих питань поза штатом губернатор області Валерій Головко зробив головного радника Міністра охорони здоров'я Литви Арвідаса Скорупкаса.

/Валерій Головко, голова Полтавської ОДА
Це підтвердження того, що ми зараз плідно співпрацюємо з Литовською республікою. Арвідас представляє литовський уряд у форматі створення реабілітації хлопців, бійців, наших героїв, які повернулися із зони АТО/

Причому на сьогоднішній день, відзначає литовський спеціаліст, у цьому напрямку вже можна говорити про певні результати.

/Арвідас Скорупкас, головний радник Міністра охорони здоров’я Литви
Дві особи вже лікуються на сьогоднішній день із Полтавщини у клініках Литви. І ще двоє готуються до поїздки у Литву/

Більше про те, як планують співпрацювати полтавські та литовські колеги у найближчому майбутньому, Арвідас Скорупкас розповів на прес-конференції журналістам. Взаємодія перш за все відбуватиметься у навчанні місцевих медиків психо-соціальної реабілітації учасників АТО відповідно до європейських стандартів.

/Арвідас Скорупкас, головний радник Міністра охорони здоров’я Литви
Сучасна медицина робить дива. Але без сучасної реабілітації... Вона називається інтегрована реабілітація, охоплює три момента: медична реабілітація, соціальна реабілітація, психологічна реабілітація/

Досвід Литви у цьому плані близький для України, відзначають фахівці, адже між цими двома пострадянськими країнами – багато спільного.

/Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА
Дуже важливо, щоб працювали з нами партнери, не тільки наші українські експерти, а й ті, які пройшли цей шлях, які можуть нам підказати, щоб, долаючи його, не було відхилень/

Перший етап реалізації цього проекту стартуватиме приблизно за місяць. 30-40 полтавських медиків матимуть змогу пройти навчання у литовських спеціалістів. Крім психологічної реабілітації, іноземні фахівці ділитимуться досвідом протезування у своїй країні.

/Альгімантас Астраускас, засновник компанії «Пірмас Жінгсніс»
Місія моєї фірми, моєї компанії у тому, щоб допомогти у цьому, у тих випадках, де потрібно. Я можу передати свій досвід із протезування, виробництва протезів, як працювати організаціям, як краще обслуговувати пацієнтів, це підвищення кваліфікації протезистів/

Фінансування даного проекту здійснюється з Європейського фонду. Його реалізація на теренах Полтавської області передбачає залучення близько 100 тисяч євро.

Стрічка новин