Головний МНС-ник області просить не викликати фахівців, щоб зняти з дерев котів

Головний рятувальник області закликає не зловживати допомогою надзвичайників і не викликати фахівців, щоб зняти з дерев котів. Про питання оперативності та діяльність Держслужби з надзвичайних ситуацій з початку року говорили на традиційному засіданні прес-клубу. 

У 2015 році на Полтавщині сталася 1 надзвичайна ситуація та понад 400 надзвичайних подій, із них – 245 пожеж. Це на 47% менше, ніж за аналогічний період минулого року, розповідає головний рятувальник області Роман Кириленко. Найбільше пожеж виникає в житловому секторі. Це відбувається частіше взимку, а з приходом тепла спостерігається зростання кількості загорань в екосистемах.

/Роман Кириленко, начальник ГУ ДСНС Полтавщини
Спалюючи суху траву, в тому числі ми наносимо надзвичайно велику шкоду нашій екології, нашій землі. Тому ми мали пожежі, які виникають внаслідок спалювання сухої трави і рослинності, які переростають у великі лісові пожежі/

Актуальне питання – захисні споруди. В області, говорить Роман Кириленко, на обліку перебуває 220 сховищ та 1228 протирадіаційних укриттів. Також діє інтерактивна карта, де визначено розміщення усіх захисних споруд. Кожен громадянин може отримати інформацію щодо місць розміщення захисних споруд, звернувшись за телефоном 101. Але в той же час, закликає Роман Кириленко, не варто зловживати допомогою надзвичайників.

/Роман Кириленко, начальник ГУ ДСНС Полтавщини
Я просив би з розумінням ставитися, коли вони просять зняти кота з дерева або витягти кота з люку. Я розумію, що це також жива істота, але прохаю розуміти, що в цю хвилину може бути конче необхідно рятувальникам саме для рятування людини/

Починаючи з минулого року, говорить Роман Кириленко, до основних функцій рятувальників додалося ще й транспортування гуманітарних вантажів на Схід. Загалом місцеві надзвичайники з'їздили туди вже 13 разів і відвезли більше 200 тон гуманітарки.

Стрічка новин