Ціна на молочні продукти буде зростати

Ціна на молочні продукти буде зростати. Попри те, що нині різкого здорожчання ще немає, в обласній державній адміністрації стверджують: треба готуватись до збільшення вартості молока. До яких проблем це призведе – говорили у п'ятницю під час засідання в облдержадміністрації з представниками молочних підприємств.

Сільгоспвиробники замислюються над доцільністю інвестувати в галузь тваринництва. Ціни на всі ресурси зростають, а держава не дає підтримки.

/Сергій Фролов, директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА
За оці останні два місяці, станом на 1 березня, якщо порівнювати з минулим роком, великої рогатої худоби у нас поменшало на 10 тисяч голів. Корів поменшало на 3 тисячі голів/

Якщо так піде і далі, а до цього додасться підвищення ціни на молоко, то галузь значно постраждає. Так у населення цьогоріч вже на 11% менше скупили молока. Нині фахівці відзначають: темпи закупівлі свідчать більше на користь інших областей.

/Сергій Фролов, директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА
Наявність сировини в Полтаві досить значна. Але - різних форм власності і різного розміру. Це понад 16 переробних підприємств. Але, крім цього, ми молоко своє продаєм 12 переробним підприємствам за межі області/

Виробники молока скаржаться на низькі закупівельні ціни, переробники - на зменшення ринків реалізації, а покупці на те, що у магазинах молочна коштує надто дорого. Проблему обговорюють кожного року у цей період в Полтавській області. Втім, вирішити її не можуть.

/Сергій Зінченко, голова Асоціації «Полтавамолоко»
Який сенс у тому, що ми зараз скупимо у вас все молоко, зробимо продукцію і не зможемо її реалізувати? «Накриється» молокопереробна галузь. Ми готові вам і по 10 гривень платити, і по 20. Я приблизно вам кажу. Але де ми подінемо цю продукцію. Аграрний фонд випросив льготні закупівельні ціни, щоб утримати ціни на хліб. У нас є льготне молоко?/

Таку ситуацію голова Асоціації «Полтавамолоко» Сергій Зінченко називає об'єктивним економічним законом. І радить шукати золоту середину, яка повинна об'єднати всі сторони у важкий період.

/Сергій Зінченко, голова Асоціації «Полтавамолоко»
В 14 році, коли впала ціна? Коли почалися у нас конфлікти з Росією. Є у нас Пирятин. Вони відправляли на Росію 50% своєї продукції. Уявіть, це відійшло. 25%, що залишалися, вони реалізували в Луганськ та Донецьк. Знову відпало. Уявіть, у якій ситуації зараз підприємство?/

Під час засідання вирішили провести ще одну зустріч із залученням представників торгівельних мереж, аби ті розповіли свою позицію щодо торгівельних націнок. Закупівельні ж ціни на молоко у Полтавській області, говорять чиновники, нині на рівні средніх по України.

Стрічка новин