В обласній раді знову піднімали тему ліквідації Макухівського сміттєзвалища

Про виконання обласної Програми поводження з твердими побутовими відходами на 2012-18 роки говорили на засіданні комісії обласної ради з питань житлово-комунального господарства. Членів комісії непокоїть стан Макухівського сміттєзвалища, а саме – його вплив на екологію, зокрема, грунтові води. 

Понад 10 років у Полтаві говорять про будівництво заводу з переробки сміття і закриття Макухівського сміттєзвалища, проте далі балачок справа не іде.

/Олександр Тонков, директор Департаменту ЖКГ Полтавської ОДА
Для глибокої переробки твердих побутових відходів потрібні десятки мільйонів грн. У нас в місцевих бюджетах таких коштів немає, треба залучати сучасні технології/

Щоб розв'язати проблему, нині її вивчають глибше, запрошують закордонних фахівців, які діляться досвідом. Є такі і на Полтавщині, у Миргороді, наприклад, вже кілька років налагоджено роздільне збирання твердих побутових відходів: пластику, скла та паперу.

/Олександр Тонков, директор Департаменту ЖКГ Полтавської ОДА
Свого часу була прийнята програма поводження з твердими побутовими відходами, розрахована до 2018 року, але вона була створена під надходження інвестицій і переробку відходів. Принцип був такий: поменше – в землю, більше – на переробку. Але через ряд причин, через економічні чинники відпрацювання зменшилось в цьому напрямку/

На засіданні профільної комісії обласної ради директор Департаменту житлово-комунального господарства Олександр Тонков зауважив, що на думку деяких іноземних експертів, сміттєзвалище не таке вже й перевантажене. Головне, говорить, – не дати відходам забруднювати навколишнє середовище, але без сучасних технологій – це порожні балачки. Все впирається у фінансування, без грошей проблему не вирішити.

Стрічка новин