У Полтаві продовжують дискутувати з приводу майбутнього пам'ятника, присвяченого Революції Гідності

У Полтаві продовжують дискутувати з приводу майбутнього пам'ятника, присвяченого Революції Гідності. Сумнівів, що він має бути у місті, – не виникає, а от його образ та монументальне втілення викликає чимало запитань у членів журі. На черговому засіданні конкурсної комісії побувала наша знімальна група.

За умовами Відкритого конкурсу на визначення кращої проектної пропозиції пам’ятного знаку для вшанування учасників та подій Революції гідності, на початку березня мало стати відомим ім'я автора проекту-переможця. Голосування тривало на сайті обласної ради та під час виставки робіт-учасниць у Художньому салоні. Утім, відзначають організатори, цього разу полтавці неактивно висловлювали свою думку з приводу проектних пропозицій. Лише 159 осіб взяло участь у голосуванні. Його підсумки члени журі підбивали на черговому засіданні. Як виявилося, обрати готовий варіант пам'ятника знову не вдалося.

/Вадим Вадімов, начальник управління з питань містобудування та архітектури Полтавського МВК
Саме початкова стадія – стадія визначення рамок проведення конкурсу – вона зроблена, як на мій погляд, як до події, якогось конкурсного вирішення рядової події. В даному випадку це не рядова подія, тому тут потрібні були нешаблонні підходи до формування програми/

Конкурсна комісія обговорила подальшу долю пам'ятного знаку з огляду на його фінансові затрати, втілення провідної ідеї, етапності у реалізації основного задуму.

/Микола Посполітак, скульптор, член НСХУ
Якщо в даній ситуації робити цю роботу, то я не бачу глобальних затрат, не бачу глобального підходу до цього. Я бачу його етапно, тобто відзначити цей етап, далі можна розвивати у друге/

Члени журі висловлювали й зовсім кардинальні варіанти вирішення ситуації навколо конкурсу проектних пропозицій.

/Микола Підгорний, Заслужений художник України
У мене інша пропозиція – закрити конкурс. Організаторам – підготувати гонорар і зробити творче замовлення/

У підсумку засідання конкурсна комісія рекомендувала оголосити Закритий конкурс, до участі в якому запросити на нових умовах творців кращих проектів, визначених у ході громадського голосування.

Стрічка новин