20 лютого в Україні вшановували пам'ять героїв Небесної сотні

20 лютого в Україні вшановували пам'ять героїв Небесної сотні, героїв, які загинули на столичному майдані рік тому. Полтавці не залишились осторонь. У Свято-Успенському соборі Полтави молилися за душі загиблих, звідти люди скорботною ходою пройшли до обласної державної адміністрації. Тут провели мітинг-реквієм та поклали квіти до меморіалу Героям Майдану.

Взимку 2014 року на Майдані у Києві пролилася кров, загинуло більше ста учасників мирних акцій протесту. Їх одразу охрестили «Небесною сотнею». Рівно за рік пам'ять «невинно убієнних» вшанували у всіх містах і містечках України. У Свято-Успенському соборі Полтави сотні людей молилися за душі героїв.

/Федір, Архієпископ Полтавський і Кременчуцький
Прагнення добра спонукало українців зібратися на Майдані, спонукало їх перемогти страх смерті, так як і сьогодні наші воїни перемагають страх смерті, боронячи нашу незалежність. Першими серед цих героїв були герої Небесної сотні/

Від Свято-Успенського собору сотні полтавців скорботною ходою пройшли центральними вулицями міста, прямуючи до обласної державної адміністрації.

/Лайф
Скорботна хода. Люди промовляють: «Слава Україні! Героям слава!»/

У руках учасники ходи тримали фотографії загиблих на Майдані, цим самим засвідчуючи: «Ніхто не забутий, ніщо не забуте».

/- Мало хто розуміє, що відбулось тоді, рік тому
- То вороги, мабуть, так вважають, що це переворот. Це Революція Гідності і все! Крапка/

/Лайф
Люди підходять до ОДА. Лунає пісня «ПЛИНЕ КАЧА...»/

Багато полтавців брали участь у мирних акціях протесту рік тому. Загибель людей для них – особиста трагедія.

/Ірина Іванівна, учасниця подій на Майдані
І тут увесь час на майдані, і там була. В суботу там же розганяли людей, так мене Бог звідти відвів/

Нині, через рік після трагедії, люди занепокоєні тим, що винних досі не покарано.

/Микола Іванович, учасник подій на Майдані
Революцію проектують патріоти, здійснюють фанати, а користуються в більшості своїй підлі юди/

На площу до обласної державної адміністрації прийшло більше тисячі людей. Співали Гімн України, вшановували загиблих хвилиною мовчання, згадували багатьох із них поіменно, молилися за Україну, покладали квіти до Меморіалу Героям Майдану.

/Петро Ворона, голова Полтавської обласної ради
Дуже важко дивитися на тих людей, з якими їв з одного казана, носив однакову зброю, слухав однаковий Гімн зранку, допомагав один одному у війську/

/Валерій Головко, голова Полтавської ОДА
Всі ми знаємо, що сьогодні ми воюємо на 2 фронти: зовнішній ворог – Росія, а внутрішній – корупція, казнокрадство, байдужість/

Не бути байдужими закликали цього дня усіх присутніх, гуртуватися, підтримувати один одного у складні часи, не зраджувати Батьківщині.

Стрічка новин