Сьогодні – перший день Великого посту, який триватиме 47 днів

Сьогодні – перший день Великого посту, який триватиме 47 днів. Це головний піст у багатьох християнських конфесіях, мета якого – приготуватися до святкування Великодня.

Великий піст – це підготовка християн до найголовнішого свята – Воскресіння Христового. Цього року піст розпочався 23 лютого і триватиме до 11 квітня, адже Паска припадає на 12-те. Понад 40 днів тим, хто постує, не можна вживати у їжу м’яса, яєць та молока. Риба дозволяється тільки на свята Благовіщення та Входу Господнього до Єрусалиму (Вербну неділю). Полтавка Галина Загребельна дотримується постів усе життя і запевняє, що це не складно.

/Галина Загребельна, дотримується Великого посту
Я народилася в 1938 році, після війни туго було, життя важке було, а потім так воно і прижилося/

Тривалість Великого посту пов'язана з числом 40, оскільки Христос постився у пустелі сорок днів. А фактична його тривалість залежить від правил обчислення, прийнятих конкретною конфесією. Великий піст триватиме 47 днів. Перші сорок є основною частиною – «Чотиридесятницею». Останній тиждень – найсуворіший. Він називається «Страсним». Для більшості вірян – це складне випробування.

/Людмила Котенко, мешканка Полтави
Може тиждень протримаюсь. Треба перший тиждень і останній, і то уже благословення Господнє спуститься/

/Марія Шестак, мешканка Полтави
У мене донька закінчила Московську духовну академію, так що хочеш - не хочеш, а піст повинен бути/

/Дар'я Кучер, мешканка Полтави
Це більш духовний стан, ніж тілесний. Якщо людина може відмовитись від солодкого, чи від м'яса, як вегетаріанці, то в духовному сенсі потрібно бути до цього готовим/

Великий піст – дійсно період духовного очищення та вдосконалення, підтверджують священики.

/о.Василь, священик
Піст – це не утримання від їжі, піст – це в першу чергу молитва, участь в таїнствах сповіді і причастя під час 47-денного посту, а головне – намагання змінити себе, в добрі, в молитві, в мирі/

Певні послаблення під час посту мають лише діти, вагітні, матері, які годують, а також хворі, військові та люди, які займаються важкою фізичною працею.

Стрічка новин