Як перевіряють посилки, адресовані ув'язненим, сьогодні демонстрували журналістам у Полтавській виправній колонії №64

Гроші у бананах, наркотики у цукерках, мобільні телефони у варенні та упаковках з-під соків – все це працівники виправних колоній області знаходять у харчах, які рідні передають засудженим. Як перевіряють посилки, щоб недопустити потрапляння заборонених предметів до установ виконання покарань, знають наші коресподенти. Вони побували у 64-й виправній колонії, що у селі Затурине Полтавського району.

Посилки до виправних колоній рідні та близькі засуджених можуть передавати мало не щодня. Вага таких бандеролей з розрахунку на одну людину не повинна перевищувати 50 кг. Єдине «але» – це вміст пакунків.

/Вадим Алєксєєнко, перший заступник начальника Полтавської виправної колонії №64
Перелік заборонених предметів визначається правилами внутрішнього розпорядку. 23 січня цього року вступили у дію нові правила, затверджені указом Міністерства юстиції, тож деякі зміни незначні є/

Збільшився перелік дозволених речей. Відтепер засуджені можуть користуватися манікюрними ножицями, кольоровими олівцями та ручками, портативними електронними іграми. Серед заборонених – мобільні телефони та зарядні пристрої до них, гроші, спиртні напої і наркотики. Щоб попередити потрапляння таких предметів до установи виконання покарань, усі передачі від рідних ретельно перевіряють.

/Богдан Пальчик, працівник Полтавської виправної колонії №64
Все розрізається, розпаковується, пересипається. Були випадки, коли навіть у пиріжках знаходили зарядні пристрої і аксесуари до мобільних телефонів/

Щоб передати пакунок засудженому, потрібно написати 2 заяви, у яких вказати перелік усіх речей. При цьому одна із заяв залишається у того, хто доставив передачу. Якщо це заборонені продукти харчування, їх повернуть назад. Адже у виправних закладах приймають лише фабричні харчі, які не потребують термічної обробки і можуть зберігатися при кімнатній температурі. При цьому, говорять, у хлібі, упаковках з-під соків та майонезів нерідко знаходять сім-карти і мобільні телефони. Минулого року у виправних установах області при спробі доставки вилучили більше 3-х тисяч грн., 34 літри спиртних напоїв, 40 одиниць ріжучих предметів та понад 290 мобільних терміналів. Особи, які намагалися передати всі ці речі, понесли адміністративну, а в окремих випадках, коли йдеться про зброю чи наркотики, – кримінальну відповідальність.

Стрічка новин