В медичній галузі області нині триває реалізація проекту «Поліпшення медичних послуг для населення»

В медичній галузі області нині триває реалізація проекту Міжнародного Банку Реконструкції та Розвитку «Поліпшення медичних послуг для населення». На його впровадження передбачено 41 мільйон доларів. Сьогодні у Департаменті охорони здоров'я обговорили хід одного із субпроектів, що стосується зменшення кількості померлих від хвороб системи кровообігу.

У 2013 році Полтавщина посіла 2-ге місце серед 22 регіонів на кращу проектну пропозицію для співпрацї зі Світовим банком, розповідає директор Департаменту охорони здоров'я Віктор Лисак. З того часу і розпочалася робота з міжнародними експертами у рамках проекту «Поліпшення медичних послуг для населення».

/Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА
Можу вам показати ось тільки 2/3 частини відпрацьованого даного документу спільно з міжнародними експертами по проведенню конкурентних торгів, підготовка тендерної документації/

На реалізацію проекту Полтавщина отримає 41 мільйон доларів. За рахунок цих коштів, відзначає Віктор Лисак, і буде відбуватися реформування системи охорони здоров'я нашої області. Один із субпроетків стосується людей віком від 40 до 60 років. Необхідно провести зміни, що могли б зменшити смертність від хвороб системи кровообігу серед осіб цієї вікової категорії. Один із пунктів проекту – створення робочих місць для фельдшерів із повним технічним забезпеченням, яке б покращило діагностику захворювань.

/Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА
В нього буде ЕКГ-передавач. Він може передавати. Він може визначати добовий артеріальний тиск, він може через систему телекарт передавати до центрального офісу чи передавати до центру екстренної допомоги, в кардіологічний диспансер. Бо це головна структура, яка буде компонувати це все/

Згідно з інформацією обласного управління статистики, із 25 тисяч смертей минулого року 17 тисяч осіб померли саме від хвороб системи кровообігу.

Стрічка новин