Правоохоронці застерігають водіїв пильнувати свої автомобілі

Правоохоронці застерігають водіїв пильнувати свої автомобілі. Лише за минулий рік на Полтавщині було викрадено майже півтисячі транспортних засобів, з яких близько трьохсот – мототранспорт. Що радять в Державтоінспекції, щоб уникнути подібної проблеми, – дивіться далі.

Щоб зменшити статистику викрадених транспортних засобів, інспектори ДАІ провели профілактичний рейд серед водії. Головне, на чому наголошують правоохоронці, – дотримання елементарних правил, які допоможуть зберегти ваш автомобіль цілим та неушкодженим.

/Олександр Крайник, т.в.о. начальника ДАІ Полтавщини
Не залишати на довгий час транспортний засіб без нагляду і не залишати речей, які б могли викликати інтерес у злочинця. Тобто ще є проникнення у транспортний засіб. І, на жаль, наші власники залишають не лише документи, а ще й пальне, а ще й ключ/

Плюс, продовжує Олександр Крайник, не залишати авто з працюючим двигуном, особливо біля магазинів чи під'їздів будинків. А ще необхідно обладнати протиугінною системою, сигналізацією, системою GPS та обов'язково застрахувати. Саме ці методи здебільшого і використовують полтавські водії.

/Бліци
- Автостоянка, сигналізація
- Ну, сигналізація, в гаражі зберігаю - Не боїтеся - Боюся, звичайно
- Сигналізація, на автостоянці ставлю/

Із півтисячі викрадених транспортних засобів більша частина – скутери та мопеди. Складність у розкритті такої категорії злочинів, розповідають в ДАІ, зумовлена тим, що значна частина була не зареєстрована у встановленому законом порядку. Через це потерпілі не змогли повідомити правоохоронним органам номерні позначення основних вузлових агрегатів викрадених скутерів. Якщо ж на ваш транспорт все ж спокусилися злочинці, наголошує Олександр Крайник, необхідно чітко виконувати наступні дії.

/Олександр Крайник, т.в.о. начальника ДАІ Полтавщини
Відразу телефонуйте за номером «102». Сповіщати всі характерні прикмети авто, щоб орієнтування по всій території міста чи області прозвучало в ефірі. Щоб візуально працівники міліції могли розпізнати даний транспортний засіб, – номер, колір та особливі прикмети автомобіля/

З початку цього року на Полтавщині викрали близько 20 транспорних засобів, з яких лише третину повернули законним власникам.

Стрічка новин