Книги письменника Василя Шкляра не залежуються на полицях полтавських бібліотек

Книги письменника Василя Шкляра не залежуються на полицях полтавських бібліотек, читачі стоять за ними в черзі. От і в бібліотеці-філіалі №4 їх розібрали ще до того, як дізналися про приїзд «батька українського бестселера» до Полтави. Своїм шанувальникам Василь Миколайович презентував свій історичний роман «Маруся».

У невеликому приміщенні Полтавської бібліотеки-філіалу №4 зібралося близько сотні людей. Усі вони – шанувальники творчості Василя Шкляра.

/Анатолій Кудінов, шанувальник творчості В.Шкляра
Я поділяв погляди цього автора іще тоді, коли він був на телебаченні, на вечорах з Княжицьким. Я дуже задоволений, що сьогодні випала можливість з ним зустрітися/

На прохання надати для відеозйомки книги Василя Шкляра у бібліотеці відповіли, що майже всі вони видані читачам. Запевняють: не тому, що була анансована зустріч з письменником, просто його романи користуються популярністю.

/Олена Педик, працівник Полтавської бібліотеки-філіалу №4
Читають усі романи Шкляра, але найбільше – «Залишенця» і «Марусю», бо це останні його книги і зараз вони є його візитною карткою, всім хочеться почитати новинку/

А багатьом – ще й поспілкуватися з автором, якого називають «батьком українського бестселера». І це бажання здійснилося: Василь Миколайович нарешті приїхав до Полтави.

/Василь Шкляр, письменник
Я приїхав до вас із «Марусею». Коли спитали мене: Чи будеш ти ще писати історичні романи після успіху «Чорного ворона», я відповів, що серіалів не пишу, я висповідався сповна/

Але автор змінив свою думку після того, як почув правдиву історію, яка лягла в основу твору, головна героїня якого – повстанський отаман Маруся Соколовська. Основні перипетії у романі перегукуються із подіями сучасної України. У серпні у 1919- го також відбувся свій Майдан у Києві, коли галицька армія вибила з міста більшовиків. Книга, зауважив автор, написана на основі архівів і щоденників очевидців, «тут за кожною подією стоїть історичний факт». Почитати «Марусю» може кожен полтавець, книга є у бібліотечних закладах міста.

Стрічка новин