Володимир Короленко ще наприкінці 19 століття звернув увагу на людей з особливими потребами

Володимир Короленко ще наприкінці 19 століття особливу увагу звернув на людей з особливими потребами. Нині його справу продовжують працівники музею-садиби імені цього видатного полтавського письменника. Напередодні короленківці та працівники Полтавського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді влаштували свято Стрітення Господнього для людей з обмеженими можливостями.

Знову до музею-садиби Володимира Короленка завітала молодь з обмеженими можливостями. Цього разу – щоб ознайомитися з традиціями проведення Стрітення Господнього.

/Світлана Порохня, заступник Полтавського міського голови
Є таке прислів’я: той народ, який не знає своєї історії, не пошановує традицій – не має майбутнього. Тому, мета нашого заходу – ознайомити з тими традиціями, які були задля щасливого майбутнього нашої країни/

Святкування Стрітення Господнього поєднує у собі християнські та язичницькі традиції. У народі цей день ще називають громницею або зимобором.

/Світлана Порохня, заступник Полтавського міського голови
Це свято, коли ми маємо нагоду простити один одному, простити всі свої гріхи. Все те, що було поганого у минулому, – залишити його. А з чистими подумами, з світлими поглядами піти у майбутнє/

До Стрітення наукові співробітники музею Короленка для особливих гостей підготували майстер-клас з паперової пластики та квілінгу. Виготовляли об'ємну патріотичну пташку, яка несе на крилах весну.

/Людмила Вітенко, науковий співробітник Полтавського літературно-меморіального музею В.Короленка
Концепція нашого майстер-класу така, що наші пташки не просто несуть з вирію тепло, а ще вони несуть таку довгоочікувану перемогу, звістку про мир в Україні, кінець війни і звістку про повернення наших воїнів з війни додому/

Про історію виникнення свята присутнім розповіли вихованці реабілітаційного Монтессорі-центру «Соняшник». Крім цього, відвідувачі мали змогу взяти участь у вікторинах, іграх та обряді спалювання опудала зими.

Стрічка новин