У Полтаві стартував 24-ий обласний конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН

У Полтаві стартував 24-ий обласний конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук. Протягом трьох днів школярі з усіх куточків Полтавщини демонструватимуть власні наукові пошуки у різних галузях знань. Урочисту церемонію відкриття конкурсу-захисту влаштували у Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка.

Обласний конкурс-захист робіт Малої академії наук щороку збирає сотні талановитих школярів з усієї Полтавської області. Цього разу бажання взяти участь у регіональному етапі виявили 723 члени наукових товариств Полтавського територіального відділення МАН України.

/Володимир Онищенко, президент Полтавського територіального відділення МАН, ректор ПолтНТУ
Сьогодні є важливою робота з виявлення обдарованої молоді, і дійсно, допомагати їм треба, і сприяти в тому, щоб вони вступали до полтавських ВНЗ в першу чергу і продовжували розвивати свої наукові і творчі здібності, а потім залишалися працювати у ВНЗ і замінювати вже досвідчених професорів і формувати нові наукові школи/

Вцілому ж на загальноукраїнському тлі наш регіон впевнено тримається в першій десятці кращих. У 2013 році юні науковці дозволили піднятися Полтавщині на 7 позицію у цьому рейтингу. Та й за кількісними показниками, відзначає президент Малої академії наук України Станіслав Довгий, область не пасе задніх.

/Станіслав Довгий, президент Малої академії наук України
Кількісно – приблизно 9 тисяч членів МАН – це близько 7% всіх учнів області. Нам дуже приємно, що залучається все більше і більше школярів. Практично по всіх відділеннях є представники. І на третьому етапі ми плануємо, що всі 12 відділень будуть представлені Полтавською областю/

З кожним роком, розповідають члени журі, підвищується рівень виконання учнівських наукових робіт. Аби отримувати такі високі результати, з ними працюють досвідчені педагоги, викладачі вищих навчальних закладів.

/Віктор Грінченко, академік Національної академії наук України
Школяр – надзвичайно цікавий об'єкт. Він ще досить молодий, щоб зберегти високий рівень емоційності, коли він досягає успіху. Коли бачиш, як світяться очі у людини, яка перемогла себе, яка чогось досягла, то відчуваєш задоволення від своєї власної роботи, коли ти допоміг це зробити/

Переможці цього етапу представлятимуть Полтавщину на Всеукраїнському етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук, який відбудеться навесні цього року в Києві.

Стрічка новин