Приміські поїзди – під загрозою скорочення

Приміські поїзди – під загрозою скорочення. Ширяться чутки, що деякі рейси можуть відмінити. Через їх збитковість – додають в «Укрзалізниці». У проблемі розбиралася Олена Ляшенко. 

Добра половина людей, які їздять на приміських маршрутах, – пенсіонери. Пільговики, як їх називають перевізники. Усі добре знають своє право на безкоштовний проїзд. Небагато таких, як пані Надія, яка працювала на залізниці, і знає: перед поїздкою треба зайти в касу.

/Надія Іванівна, узяла посадочних квиток
Щоб сісти в цей вагон, поїхать до своєї мами в Решетилівку старенької, обов'язково посадочний талон треба взяти/

Посадочний талон безкоштовний і потрібен для звітності, кажуть залізничники. І нарікають: дуже мало таких сумлінних, які їх беруть.

/Ольга Дяченко, начальник Полтавської дирекції залізничних перевезень
У мене недавно була делегація із Ліщинівки пенсіонерів про те, що почули, що будуть відмінятися приміські потяги, їх було 6. Я задала питання: «Скільки з вас зайшло в касу, щоб узяти посадочний талон?» Жодного!/

Поїзд ніби-то повний пасажирів, а за документами – порожній. А значить, у ньому немає потреби. Плюс, за людей, які без талонів, залізниця не отримує компенсації.

/Ольга Дяченко, начальник Полтавської дирекції залізничних перевезень
Мій перший заступник, начальник дирекції і начальник пасажирського відділу, звітує у Харкові про погіршення стану з приміськими перевезеннями, зниження вирчуки від приміських перевезень, а пов'язане це з тим, що ми веземо більше 60% пільговиків і є домовленість між державними адміністраціями про компенсацію пільгових перевезень. Компенсація далеко не та, яку би нам хотілося. І на сьогодні на 100 гривень ми маємо 98 копійок віддачі в приміському сполученні/

Та разом з тим Ольга Дяченко запевняє: зі свого боку роблять усе можливе, щоб жодного приміського потягу цього року не відмінити.

Стрічка новин