Метеочутливість, кажуть лікарі, не лікується

Крутить ноги, болить та іде обертом голова, низький або зависокий тиск і просто хочеться спати – «на погоду», кажуть люди. «Метеочутливість», – підказують лікарі. Не хвороба, а стан організму, який не піддається лікуванню. Про це – наш наступний сюжет.

Олена Панченко – синоптик зі стажем, вона багато років наперед знає, якою буде погода. І перший, хто в цьому допомагає, – домашня улюблениця, шарпей Юста. Псується настрій, погіршується самопочуття не тільки у рідних, а й у собаки – значить погода зміниться.

/Олена Панченко, провідний синоптик Полтавського центру гідрометеорології
От тварини, вони більш чутливі, так я вже спостерігаю, до змін в погоді. За 2 дні вона вже чітко відчуває, що погода буде змінюватися/

А синоптичні дані для тих, кому «на погоду» погано, поки невтішні. Уже на вихідні похолодає до мінус 4-9, обіцяє пані Олена. І запевняє: не тільки стрибки температури впивають на самопочуття.

/Олена Панченко, провідний синоптик Полтавського центру гідрометеорології
Периферія антициклону з північного заходу і периферія циклону з півдня, ну і атмосферні фронти, звичайно, ми знаходимся у такому атмосферному фронті, який розділяє дуже теплу повітряну масу на південному заході від дуже значного потужного холоду на північному сході Росії/

Висока вологість повітря теж не додає енергії, каже синоптик, останніми днями вона надто висока, у межах 90-100 %. А на настрій особливо впливає сонце: коли його немає, людина пригнічена і сонлива, кажуть спеціалісти. А у кабінеті лікаря дізнаємося: із метеочутливістю треба змиритися.

/Тетяна Веклич, лікар-невропатолог
Впливати якимось чином на неї ми не можемо, але можемо полегшити дію метеочутливості на організм людини, якщо не будемо наражатися на додатковий стрес, ми не будемо нервуватися, не боятися цієї метеочутливості, нам слід заспокоїтися і, якщо є якісь хронічні недуги, значить, слід обов'язково прийняти препарати/

Метеочутливість, на думку лікарів, свідчить про наявність хронічних хвороб. Якщо поки не знаєте, яких – записуйтеся на прийом.

Стрічка новин