Сьогодні в Україні відзначають день Соборності

Сьогодні в Україні відзначають день Соборності. 22 січня 1919 відбулося проголошення Акту злуки Західноукраїнської Народної Республіки з Українською Народною Республікою. У Полтаві традиційно цей день зустрічають низкою заходів. Один із них – покладання квітів до пам'ятника Тарасові Шевченку.

Щороку 22 січня полтавці приходять до цього пам'ятника. Тараса Шевченка українці вважають поводирем нації, її ідейним натхненником.

/Бліц
Ми оце стояли, згадували, що одна дійсно людина Шевченко, який наперед знав стільки, що з нами таке случиться, всю правду писав, без брехні. Хвала йому і честь!/

/ІНТЕРШУМ
Хор співає «Реве та стогне Дніпр широкий»/

Кілька сотень полтавців у День Соборності України вшанували пам'ять Великого Кобзаря та всіх борців за незалежність держави.

/Бліц
Потрібно вшановувати День соборності. Це повинно бути в пам'яті народу, це історія наша/

В Україні офіційно відзначати День Соборності почали з 1999 року. Приводом для цього стало проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки у 1919-ому.

/Петро Ворона, голова Полтавської обласної ради
День Злуки для мене особисто – це об'єднання, незалежно від мовних, від етнічних ознак. Якщо таке відбудеться, Україна вибереться і буде жити як єдина, незалежна, самостійна країна/

Сьогодні як ніколи варто говорити про єдність країни, наголошують посадовці. Події початку ХХ століття нині набувають не лише історичного значення, а й мають бути прикладом для наших сучасників.

/Олег Пругло, перший заступник голови Полтавської ОДА
Зараз вони дуже актуальні, і ми розуміємо, що таке соборність. Тоді вона була досить абстрактним поняттям. Ніхто не замислювався, тому що жили в одній країні, ні в кого жодних питань не виникало. Сьогодні ми знову виборюємо соборність. На просто соборність, а незалежність майбутнього нашої країни/

Єдність цього дня продемонстрували представники міської та обласної влад, різних релігійних конфесій, підприємств та державних установ Полтави.

Стрічка новин